Верховна Рада України підтримала законопроєкт про розблокування дисциплінарної функції ВРП — PRAVO.UA Верховна Рада України підтримала законопроєкт про розблокування дисциплінарної функції ВРП — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховна Рада України підтримала законопроєкт про розблокування дисциплінарної функції ВРП

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про розблокування дисциплінарної функції ВРП

  • 31.05.2023 10:08

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення розгляду справ стосовно дисциплінарної відповідальності суддів та забезпечення роботи Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя (реєстр № 9261).

Як відомо, після зміни законодавства ВРП та її дисциплінарні органи вже майже два роки позбавлені можливості здійснювати процедури дисциплінарних проваджень стосовно суддів, а також розглядати скарги на рішення у дисциплінарних справах.

За інформацією ВРП, наразі не розглянуто понад девʼять тисяч скарг щодо суддів.

Законопроєктом № 9261, зокрема, запропоновано внести зміни до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», встановивши, що в період дії воєнного стану призначення особи на посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступника, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя здійснюється на підставі конкурсу. Особи, які претендують на обіймання зазначених посад, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та документ про підтвердження рівня володіння державною мовою. Також щодо вказаних осіб проводиться спеціальна перевірка.

Законопроєктом також запропоновано встановити, що на посаду дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту та відповідає одній з таких вимог:

  • має стаж роботи на посаді судді щонайменше сім років;
  • має стаж роботи на посаді прокурора не менш ніж десять років;
  • має досвід професійної діяльності адвоката, зокрема щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення, щонайменше десять років;
  • має сукупний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) щонайменше десять років.

Законопроєктом передбачено також виключити пункт 6 Розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», який вичерпав свою дію, встановивши, що Вища рада правосуддя має оголосити відповідний конкурс протягом 2 місяців із дня набрання чинності цим законом.

Комітету з питань правової політики доручено доопрацювати законопроєкт № 9261 та винести його на розгляд Верховної Ради України в другому читанні.

Нагадаємо, що 18 травня 2023 року ВРП затвердила консультативний висновок щодо цього законопроєкту, у якому наголосила на деяких пропозиціях та зауваженнях.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA