В Міжнародному суді ООН відбудуться усні слухання у справі України проти росії — PRAVO.UA В Міжнародному суді ООН відбудуться усні слухання у справі України проти росії — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Міжнародному суді ООН відбудуться усні слухання у справі України проти росії

В Міжнародному суді ООН відбудуться усні слухання у справі України проти росії

  • 05.06.2023 16:52
ООН
Фото: https://uk.wikipedia.org/

6-14 червня 2023 року відбудуться усні слухання в Міжнародному суді ООН в справі щодо порушення російською федерацією своїх зобов’язань за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України.

Відповідно до встановленого Судом графіка відбудеться два раунди виступів сторін: 6 та 12 червня виступає юридична команда України, 8 та 14 червня — росії.

Під час слухань сторони концентровано представлять свою позицію, викладену під час тривалої стадії обміну письмовими документами, що розпочалася в червні 2018 року.

В МЗС України уточнили, що на цьому етапі Суд лише заслуховує сторони та може поставити додаткові запитання. Винесення Судом остаточного рішення в справі очікується пізніше.

Влітку 2014 року МЗС України офіційно повідомило рф про порушення обох конвенцій. Протягом 2014-2016 років відбулося 8 раундів двосторонніх переговорів, було надіслано близько 80 дипломатичних нот щодо фактів порушень та їх кваліфікації за конвенціями. За результатами цих зусиль Україна дійшла висновку про неможливість вирішити спір шляхом переговорів.

Тож 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН подано позов. Одночасно Україна звернулась до суду з клопотанням щодо застосування тимчасових заходів у цій справі.

У своєму позові Україна заявляє, що:

  1. рф порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, а її посадові, службові та приватні особи постачають зброю, надають фінансування, проводять тренування та надають інші форми допомоги збройним формуванням, у тому числі т.зв. днр та лнр, іншим пов’язаним із ними групам і окремим особам, які діють на території України;
  2. рф порушує вимоги Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та вчиняє дискримінаційні дії щодо кримськотатарського і українського етнічного населення в Криму з лютого 2014 року з метою закріплення російського домінування на півострові шляхом знищення конкуруючих культур.

Протягом 2017-2018 років росія намагалась довести, що Міжнародний суд ООН не має юрисдикції розглядати цей спір. Однак 8 листопада 2019 року Суд оголосив рішення на користь позиції України та постановив продовжити провадження по суті порушень, заявлених Україною. Жодна вимога росії на цьому етапі задоволена не була.

Протягом 2020-2023 років продовжився етап обміну письмовими позиціями сторін. Нарешті наприкінці березня 2023 року Суд призначив усні слухання в справі на 6-14 червня 2023 року.

Поділитися
Теги суд ООН

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA