У ВРП наголосили на відсутності законодавчих підстав для нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли 65 років — PRAVO.UA У ВРП наголосили на відсутності законодавчих підстав для нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли 65 років — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У ВРП наголосили на відсутності законодавчих підстав для нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли 65 років

У ВРП наголосили на відсутності законодавчих підстав для нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли 65 років

  • 11.11.2022 18:46

У Вищій раді правосуддя звернули увагу голів судів, що законодавство не передбачає нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли граничного віку перебування на посаді судді — 65 років.

Таке звернення надіслано з метою уникнення відмінностей у практиці та запобігання формуванню різних підходів до виплат грошового забезпечення таким суддям, відносно яких не прийнято рішення про відставку.

Законодавче обґрунтування

  • Відповідно до статті 126 Конституції України у разі досягнення суддею 65 років повноваження судді припиняються.
  • У статті 120 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що суддя не може здійснювати правосуддя з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п’яти років. Згідно зі статтею 125 цього закону припинення повноважень судді є підставою для припинення трудових відносин судді із відповідним судом, про що голова суду видає наказ.

«Отже, чіткі та однозначні законодавчі норми не дають жодних підстав нараховувати та виплачувати суддівську винагороду суддям, які досягли шістдесяти п’яти років», — наголосили у ВРП.

Технічно неможливо

Нагадаємо, що наразі ВРП є неповноважною і не може вирішувати питання про відставку суддів.

У зв’язку з цим у ВРП висловили сподівання, що органи, від яких залежить відновлення її роботи, докладуть максимальних зусиль для якнайшвидшого формування повноважного складу ВРП.

Також читайте: Суд оштрафував пішохода, що спричинив ДТП, після закриття кримінальної справи відносно водія

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA