прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У ВРП наголосили на відсутності законодавчих підстав для нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли 65 років

У ВРП наголосили на відсутності законодавчих підстав для нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли 65 років

  • 11.11.2022 18:46

У Вищій раді правосуддя звернули увагу голів судів, що законодавство не передбачає нарахування суддівської винагороди суддям, які досягли граничного віку перебування на посаді судді — 65 років.

Таке звернення надіслано з метою уникнення відмінностей у практиці та запобігання формуванню різних підходів до виплат грошового забезпечення таким суддям, відносно яких не прийнято рішення про відставку.

Законодавче обґрунтування

  • Відповідно до статті 126 Конституції України у разі досягнення суддею 65 років повноваження судді припиняються.
  • У статті 120 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що суддя не може здійснювати правосуддя з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п’яти років. Згідно зі статтею 125 цього закону припинення повноважень судді є підставою для припинення трудових відносин судді із відповідним судом, про що голова суду видає наказ.

«Отже, чіткі та однозначні законодавчі норми не дають жодних підстав нараховувати та виплачувати суддівську винагороду суддям, які досягли шістдесяти п’яти років», — наголосили у ВРП.

Технічно неможливо

Нагадаємо, що наразі ВРП є неповноважною і не може вирішувати питання про відставку суддів.

У зв’язку з цим у ВРП висловили сподівання, що органи, від яких залежить відновлення її роботи, докладуть максимальних зусиль для якнайшвидшого формування повноважного складу ВРП.

Також читайте: Суд оштрафував пішохода, що спричинив ДТП, після закриття кримінальної справи відносно водія

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA