прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд оштрафував пішохода, що спричинив ДТП, після закриття кримінальної справи відносно водія

Суд оштрафував пішохода, що спричинив ДТП, після закриття кримінальної справи відносно водія

  • 11.11.2022 16:08

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області притягнув до адміністративної відповідальності пішохода, який переходив дорогу у невстановленому місці та спричинив ДТП.

Зокрема, пішохід визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та на нього накладений штраф у розмірі 850 грн.

Про це йдеться в постанові Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 2 листопада 2022 року у справі № 686/21664/22.

Обставини справи

Пішохід визнав частково свою вину у скоєному, але посилався, що водій транспортного засобу, керуючи джерелом підвищеної небезпеки, зобов`язаний надати дорогу пішоходу у будь-якому випадку.

Його захисник наполягав на закритті провадження у справі у зв’язку із закінченням строків давності для накладення адміністративного стягнення.

Суд, оцінивши зібрані у справі та досліджені докази, дійшов висновку, що вина пішохода у порушенні ПДР, що призвело до дорожньо-транспортної пригоди, доведена і його дії слід кваліфікувати за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Строк не минув

Також суд висловився щодо доводів адвоката про необхідність закриття провадження за спливом строку для притягнення до адміністративної відповідальності.

Зокрема, зазначено, що строки для накладення адміністративного стягнення на винного не минули, оскільки відповідно до змісту ч. 7 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження такий строк становить три місяці з моменту прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

«Вказана норма не розмежовує суб’єкта кримінального провадження та справи про адміністративне правопорушення, а тому твердження захисника про те, що вона не діє в частині, коли правопорушником є особа, яка у кримінальному провадженні була потерпілою, є безпідставним», — наголосив суд.

Також читайте: КЦС ВС висловився щодо застосування судами принципу jura novit curia

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA