У Верховному Суді затверджено Рекомендації судам першої та апеляційної інстанції — PRAVO.UA У Верховному Суді затверджено Рекомендації судам першої та апеляційної інстанції — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Верховному Суді затверджено Рекомендації судам першої та апеляційної інстанції

У Верховному Суді затверджено Рекомендації судам першої та апеляційної інстанції

  • 13.03.2022 22:15

Розпорядженням Голови Верховного Суду від 13 березня 2022 року № 6/0/9-22 затверджено Рекомендації судам першої та апеляційної інстанції на випадок захоплення населеного пункту та/або суду чи безпосередньої загрози його захоплення.

Зокрема рекомендовано:
• На випадок захоплення або загрози захоплення суду кожен голова суду і суддя мають діяти відповідно до ситуації, що склалася та умов воєнного стану, приймати розумні та ефективні рішення, усвідомлюючи, що збереження життя і здоров’я людей є їх пріоритетним завданням. Якщо населений пункт, у якому знаходиться суд, є тимчасово окупованим й немає можливості виїзду з нього, суддям і працівникам апарату суду слід очікувати встановлення евакуаційних коридорів. За відсутності евакуаційного транспорту слід залишити (в разі можливості) населений пункт самостійно.
• За умови відповідної можливості необхідно здійснити вивезення судових справ, насамперед тих, що перебувають у провадженні суддів, або хоча б здійснити вивезення найбільш важливих (резонансних) справ. Якщо такої можливості немає – забезпечити зберігання таких справ у сейфах в приміщенні суду.
• У судах, розташованих у безпосередній близькості до районів ведення воєнних дій, керівникам апаратів необхідно вжити підготовчих заходів, на випадок ймовірного захоплення населеного пункту та/або суду. Також у цих судах необхідно вжити заходів щодо невідкладного внесення усіх, ухвалених судом судових рішень, до Єдиного реєстру судових рішень. а також підготувати до перевезення сервери з кадровою та бухгалтерською інформацією або інші переносні носії з відповідною інформацією.
• Вивезені справи і вміст серверів передати до суду, якому визначено підсудність замість суду, діяльність якого припинено. Якщо це неможливо – здійснити передачу справ до іншого суду на території, що перебуває під контролем органів влади України, або до територіального управління Державної судової адміністрації України.
• Про припинення роботи суду необхідно невідкладно повідомити Державну судову адміністрацію України, Верховний Суд, Раду суддів України.
Питання відрядження суддів і працівників апарату суду надалі буде вирішуватися Державною судовою адміністрацією України, Верховним Судом, Радою суддів України.

Також читайте:
Змінена територіальна підсудність судів Житомирщини, Харківщини та Запоріжщини

Визначена нова територіальна підсудність судів Харківщини та Чернігівщини

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA