Суд ухвалив вирок адвокату, який підбурював клієнтку до надання хабара судді — PRAVO.UA Суд ухвалив вирок адвокату, який підбурював клієнтку до надання хабара судді — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд ухвалив вирок адвокату, який підбурював клієнтку до надання хабара судді

Суд ухвалив вирок адвокату, який підбурював клієнтку до надання хабара судді

  • 04.12.2023 18:05

Хмельницький міськрайонний суд ухвалив вирок адвокату, який обвинувачується в підбурюванні клієнтки до надання 1000 доларів неправомірної вигоди судді цього ж суду. Про це повідомляє пресслужба Хмельницького міськрайонного суду. Обвинуваченому інкриміновано ч. 2 ст. 15 (Замах на вчинення кримінального правопорушення, що є закінченим), ч. 4 ст  27 (види співучасників, підбурювач)  і ч. 3 ст. 369 (пропозиція, надання неправомірної вигоди службовій особі, або за попередньою змовою групи осіб).

«Події відбувалися в жовтні-листопаді 2017 року. Адвокат із Хмельницького пообіцяв своїй клієнтці, що допоможе уникнути кримінальної відповідальності, якщо та надасть 1000 доларів судді Хмельницького міськрайонного суду, що веде її справу.  Будучи приватним підприємцем,  жінка збувала в своєму кіоску пляшки зі сумнівним спиртним напоєм та постала перед Хмельницьким міськрайонним судуом за звинуваченням за ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів)», – йдеться в повідомленні.

В подальшому адвокат, що вже отримав від клієнтки кошти за свої послуги, наполягав на тому, щоб та обов’язково виплатила ще й «гонорар» судді, мовляв тільки тоді кримінальне провадження проти неї буде закрите. При цьому судді  про це нічого не було відомо. Передача коштів відбувалася в авто обвинуваченого. Спочатку клієнтка передала своєму захиснику 300 доларів, які той одразу ж витратив на власні потреби, а вже за декілька днів, слідуючи його вмовлянням, віддала решту суми. Однак одразу після того, як жінка вийшла з автомобіля, адвоката затримали працівники правоохоронних органів.

Негласні слідчі дії, проводилися на підставі постанови заступника начальника слідчого відділу прокуратури Хмельницької області та були санкціоновані ухвалами слідчого судді Апеляційного суду Хмельницької області.

Суд призначив обвинуваченому покарання у виді чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна, крім житла. Окрім того адвокат має сплатити на користь держави 6758 гривень процесуальних витрат.

На вирок може бути подана апеляційна скарга.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA