Стан українського ринку праці на початку «бізнес-сезону воєнного часу» — оцінка grc.ua — PRAVO.UA Стан українського ринку праці на початку «бізнес-сезону воєнного часу» — оцінка grc.ua — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Стан українського ринку праці на початку «бізнес-сезону воєнного часу» — оцінка grc.ua

Стан українського ринку праці на початку «бізнес-сезону воєнного часу» — оцінка grc.ua

  • 06.09.2022 11:28

Зазвичай у вересні ринок праці переходить у бізнес-сезон. За очікуваннями, українські компанії, які встигли адаптуватися до діяльності у нових умовах, з початком осені стануть активніше шукати персонал та відкривати вакансії. Протягом літа ринок праці, який від початку війни пережив справжній шок, поступово відновлювався. В деяких сферах та регіонах у серпні відзначалася досить хороша, майже довоєнна активність. Пропонуємо розглянути детально ситуацію за професійними сегментами та областями України, а також з’ясувати, в якому стані ринок праці увійшов у так званий бізнес-сезон воєнного часу. У матеріалі використано аналітичні дані кадрового порталу grc.ua.

Найбільш активні сфери серед роботодавців

На першому місці за активністю пошуку співробітників перебуває сфера продажу. На цей сегмент ринку праці припадає 29,6% актуальних вакансій на сайті grc.ua. Це мало кого здивує, адже сфера продажу завжди потребувала великої кількості працівників. Друге місце з показником 12,8% зайняла категорія «Початок кар’єри, студенти». Економічна криза, яка є наслідком війни, змусила велику кількість компаній звернути увагу на «недорогих» новачків, за допомогою яких можна скоротити витрати. На третій позиції розташувалася категорія «IT, інтернет, телекомунікації» – 9,3%.

Відзначимо, що на сферу науки та освіти припадає всього 0,2% пропозицій. На жаль, цей сегмент майже повністю паралізований. Сподіваємося, що з початком навчального року у цій сфері зміниться ситуація та з’являтимуться нові пропозиції роботи для освітян та науковців. Категорія «Державна служба, некомерційні організації» досі має критично низьку кількість актуальних вакансій, тому можна стверджувати, що ця сфера постраждала найбільше внаслідок кризи на ринку праці.

Що цікаво, показники активності більшості сфер залишилися на довоєнному рівні. Розгляньмо кілька прикладів.

  • IT, інтернет, телекомунікації: у січні було 10% від усіх вакансій на ринку праці, на початку вересня стало 9,3%.
  • Маркетинг, реклама, PR: було – 5,4%, стало – 4,9%.
  • Виробництво, сільське господарство: було – 3%, стало – 3%.
  • Медицина, фармацевтика: було – 2,7%, стало – 3,4%.
  • Продажі: було – 25,1%, стало – 29,6%.

Варто також зазначити, що в натуральному кількісному значенні вакансій на ринку праці досі менше порівняно з довоєнним періодом.

Найбільш активні сфери серед фахівців

Найбільша кількість актуальних резюме перебуває в категорії «Початок кар’єри, студенти» – 38,2%. Нічого дивного у цьому немає, адже, по-перше, університети та коледжі зупиняли свою роботу. Численні студенти, що виявили бажання працювати, зіткнулися з кризовим ринком праці, який не здатен задовольнити всі їхні потреби. По-друге, нещодавно відбувся випуск із вишів, тобто на ринок праці вийшло багато нових пошукачів.

На другому місці перебуває сфера продажу – 10,6%. Нагадаємо, що серед роботодавців цей показник – 29,6%. Проте це лише відсоткове співвідношення. Насправді відкритих вакансій у кількісному значенні значно менше, ніж актуальних резюме.

Третю позицію зайняли айтішники – 8,2%. Кількість вакансій у цьому випадку також значно нижча, ніж кількість резюме.

Активні регіони України

Найбільшу активність роботодавці виявляють у Києві: на столицю припадає 43% вакансій. Цікаво, що на другому місці Дніпропетровська область, яка розташована неподалік від фронту, – 7,5%. А ось Львівська область, яка розташована в порівняній безпеці, посіла третю сходинку, щоправда, поступившись лише мінімально, – 7,2%.

На жаль, за статистикою grc.ua, значно просів ринок праці в Миколаївській області – 0,4%. Станом на січень 2022 року цей показник перебував на рівні 1,5%, а у липні – 1,2%.

Перейдемо до резюме. Київ тут також впевнено утримує лідерство – 45,3%. На другому місці розташувалася Дніпропетровська область – 8%. Третю позицію займає Одеська область – 5,8%.

Про конкуренцію

Попри те що у Києві відзначається найбільша активність роботодавців, конкуренція серед працівників тут чимала – 7,6 людини на одну актуальну вакансію. Розгляньмо трійку лідерів за цим показником.

  • Миколаївська область – 17,7 людини на місце.
  • Харківська область – 16,9.
  • Одеська область – 15.

Звісно, бойові дії, які ведуться поблизу, значно підкосили ринок праці у цих регіонах.

На Заході конкуренція значно нижча, адже сюди переїхала велика кількість компаній. Закарпатська область – 1,9%, Чернівецька область – 1,9%, Волинська область – 2,3%, Львівська область – 4,2%. Значно більший показник Львівської області можна пояснити тим, що вона є дуже популярною серед внутрішньо переміщених осіб. Отже, разом із великою кількістю компаній сюди переїхали і багато претендентів на робочі місця, тобто конкуренція збільшилася.

П’ятірка сфер із найбільшою конкуренцією:

  • наука, освіта – 18;
  • початок кар’єри, студенти – 13,7;
  • юристи – 12,2;
  • адміністративний персонал – 11,2;
  • вищий менеджмент – 10,6.

Сфера юриспруденції, як показує статистика grc.ua, пережила ледь не найбільший шок після початку війни. У січні показник конкуренції становив 2,4, у лютому він навіть трохи знизився – 2,3%. А у березні на одне місце уже претендували 40 спеціалістів! У травні цифра була ще вища – 49,7. Стабілізація відбулася з початком літа.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у серпні – вересні 2022 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA