Справу колишнього Голови КСУ передано до суду – Державне бюро розслідувань — PRAVO.UA Справу колишнього Голови КСУ передано до суду – Державне бюро розслідувань — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справу колишнього Голови КСУ передано до суду – Державне бюро розслідувань

Справу колишнього Голови КСУ передано до суду – Державне бюро розслідувань

  • 09.11.2021 11:08

Обвинувальний акт у справі колишнього Голови Конституційного Суду України скеровано до суду. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Обвинувальний акт складено стосовно колишнього Голови та головного бухгалтера Конституційного Суду України. Зазначених осіб  обвинувачують в несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи «Клієнт Казначейства – Казначейство». Розслідування проводилося слідчими ДБР.

Слідство встановило, що після відсторонення від роботи як Голови КСУ обвинувачений вирішив присвоїти собі владні повноваження. Для цього він дав незаконну вказівку керівникові бухгалтерської служби КСУ щодо використання його особистого ключа з кваліфікованим електронним підписом.

Передання електронного ключа головному бухгалтеру забезпечувало головному бухгалтеру можливість несанкціонованого доступу та втручання в роботу автоматизованої системи «Клієнт Казначейства – Казначейство».

Такий несанкціонований доступ забезпечив підозрюваним можливість незаконного підписання електронних платіжних доручень на виплату винагороди судді.

Окрім того, таким самим шляхом забезпечувались виплати співробітникам секретаріату КСУ:

  • заробітної плати;
  • премій;
  • грошової та матеріальної допомоги;
  • надбавок за інтенсивність праці;
  • інших виплат.

Державне бюро розслідувань кваліфікувало дії колишнього Голови КСУ за ст. 27 (підбурення та пособництво), головного бухгалтера КСУ за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи за попередньою змовою групою осіб, що призвело до підробки інформації, спотворення процесу її обробки та порушення встановленого порядку маршрутизації) КК України. Санкції вищезазначених статей передбачають покарання до 6 років позбавлення волі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може зазнавати кримінального покарання, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадуємо, що в жовтні 2021 року адвокати колишнього Голови КСУ отримали можливість ознаймитися з матеріалами справи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA