Скасування незаконних реєстрацій Офісом протидії рейдерству стане неможливим уже завтра, але скарги до Мін'юсту ще можна подавати — PRAVO.UA Скасування незаконних реєстрацій Офісом протидії рейдерству стане неможливим уже завтра, але скарги до Мін'юсту ще можна подавати — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Скасування незаконних реєстрацій Офісом протидії рейдерству стане неможливим уже завтра, але скарги до Мін'юсту ще можна подавати

Скасування незаконних реєстрацій Офісом протидії рейдерству стане неможливим уже завтра, але скарги до Мін’юсту ще можна подавати

  • 15.05.2023 11:50

Відзавтра, 16 травня 2023 року, повноваження Офісу протидії рейдерству та Мін’юсту будуть урізані, про це повідомляє ресурс “Опендатабот”. Мова йде про неможливість скасовувати незаконні рішення у сфері державної реєстрації прав на нерухомість, скоєні рейдерами у колаборації з недоброчесними нотаріусами та так званими чорними реєстраторами.

Чому так сталось?

Зміни у роботі Мін’юсту та Офісу протидії рейдерству пов’язані з законодавчим конфліктом, пояснюють в “Опендатабот”.

  • 16 листопада 2022 року  Конституційний Суд України визнав неконституційною норму закону, яка надає повноваження комісії скасовувати незаконні рішення про державну реєстрацію. Суд постановив, що за пів року, до 16 травня 2023 року, Верховна Рада має узгодити цю норму з Конституцією України.
  • 3 травня 2023 року парламент прийняв законопроєкт № 9156-д , що надає можливість комісії далі працювати без скорочення повноважень.
  • Наступного дня цей закон було заблоковано постановою про скасування прийняття за основу та в цілому.
  • Тепер через цю постанову внесення змін до закону неможливе, а повноваження Антирейдерської комісії щодо скасування рішень про державну реєстрацію від 16 травня можуть бути припинені на невизначений час.

У Мін’юсті зазначають, що подати скаргу можна буде й щодо можливих незаконних дій, що сталися у цей перехідний період до вступу закону № 9156-д у силу. Про це зазначено у прикінцевих і перехідних положеннях до закону:

  • скарги на рішення, дії або бездіяльність у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, щодо яких на момент набрання чинності цим законом не буде прийнято відповідного рішення Мін’юсту, його територіальним органом, будуть розглядатися та виконуватися за правилами, що діють після дня набрання чинності цим законом;
  • повноваження Мін’юсту щодо визнання прийнятим (вчиненим) із порушенням закону та анулювання рішення державного реєстратора поширюватимуться також на рішення державного реєстратора, прийняті до набрання чинності цим законом.

Ці положення гарантуватимуть громадянам і бізнесу, як і державі та територіальним громадам, належний адміністративний захисту від незаконних реєстраційних рішень, що матимуть місце в період до набрання чинності Законом № 9156-д.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA