Ще три держави приєдналися до позову України в Суді ООН щодо геноциду з боку рф — PRAVO.UA Ще три держави приєдналися до позову України в Суді ООН щодо геноциду з боку рф — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ще три держави приєдналися до позову України в Суді ООН щодо геноциду з боку рф

Ще три держави приєдналися до позову України в Суді ООН щодо геноциду з боку рф

  • 08.12.2022 11:35
ООН
Фото: https://uk.wikipedia.org/

Канада та Нідерланди подали до Міжнародного суду ООН спільну заяву про вступ у справу «Україна проти російської федерації» щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

У своїй спільній декларації Канада та Нідерланди заявляють, що, «беручи до уваги jus cogens характер заборони геноциду та erga omnes partes характер зобов’язань за Конвенцією про геноцид, усі Договірні сторони мають спільний інтерес у досягненні високих цілей Конвенції про геноцид».

Вони додають, що «з огляду на їхню спільну зацікавленість у досягненні високих цілей Конвенції, а також їхню подальшу зацікавленість у ній, Канада та Нідерланди вирішили втрутитися в цю справу, щоб викласти своє тлумачення відповідних положень Конвенції перед Судом».

Також Королівство Бельгія подало до Міжнародного суду ООН заяву про вступ у справу «Україна проти російської федерації» щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Нагадуючи, що «права та обов’язки, закріплені в Конвенції, покладаються на все міжнародне співтовариство», Бельгія вважає, що «здійснення у цьому випадку права на втручання, передбаченого статтею 63 Статуту, дає можливість сторонам Конвенції підтвердити як їх колективне зобов’язання підтримувати права та обов’язки, що містяться в ній, так і важливу роль Суду».

Нагадаємо, що відповідно до статті 63 Статуту ООН у тих випадках, коли виникає питання про тлумачення конвенції, учасниками якої є інші держави, крім тих, яких стосується справа, кожна з цих держав має право вступити в розгляд. У цьому випадку тлумачення, надане рішенням Суду, буде однаково обов’язковим для них.

 

Читайте також: До справи України проти росії в Міжнародному суді ООН приєдналися 15 держав

Поділитися
Теги суд ООН

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA