Суд задовольнив позови підприємств, яким було заподіяно майнову шкоду внаслідок збройної агресії рф — PRAVO.UA Суд задовольнив позови підприємств, яким було заподіяно майнову шкоду внаслідок збройної агресії рф — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд задовольнив позови підприємств, яким було заподіяно майнову шкоду внаслідок збройної агресії рф

Суд задовольнив позови підприємств, яким було заподіяно майнову шкоду внаслідок збройної агресії рф

  • 25.04.2024 12:25

Господарський суд Дніпропетровської області задовільнив позов ПП фірми «Октан» до держави — російської федерації (справа № 904/1907/23). Про це повідомляє пресслужба суду.

Суд встановив, що внаслідок ракетного обстрілу російською федерацією міста Кривого Рогу зруйновано (пошкоджено) пожежею майно позивача — цистерни у кількості 6 штук разом із обв’язувальними трубопроводами, які використовувались для зберігання пального.


Конкуренцію у сфері забезпечення
потреб оборони обговорювали
на IX Ukrainian Antitrust Forum


Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області було частково задоволено позов ПП фірми «Октан» до держави — російської федерації та стягнуто 64 848 659,58 грн майнової шкоди, 90 000 грн витрат на проведення технічного обстеження знищеного (пошкодженого) майна, 140 000 грн витрат на проведення оцінки реальних збитків.

Іншим рішенням Господарський суд Дніпропетровської області задовільнив позов товариства з обмеженою відповідальністю «БаДМ» до держави — російської федерації (справа № 904/153/24).

Суд встановив, що 28.04.2023 року приблизно о 04:36 годин злочинна влада російської федерації внаслідок ведення агресивної війни та агресивних воєнних дій здійснила обстріл цивільної інфраструктури м. Дніпра ракетами невстановленого типу, в результаті вказаних протиправних дій загинули 2 особи, отримали поранення 2 особи та пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури, яким завдано значні пошкодження вибуховою хвилею від детонації ракети.

Позивач зазначив, що в результаті пошкодження агресором інфраструктури аптечного складу № 1 діяльність товариства з обмеженою відповідальністю «БаДМ» фактично була паралізована, її відновлення вимагає здійснення фінансових видатків у значних обсягах, що власними силами підприємство забезпечити не в змозі. Дефіцит фінансових ресурсів підприємства обумовлений активною благодійною діяльністю, виконанням належним чином своїх фінансових зобов’язань на користь держави, національних та іноземних постачальників та збереженням у повному обсязі робочих місць на підприємстві.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 20.02.2024 було повністю задоволено позов товариства з обмеженою відповідальністю «БаДМ» та стягнено з російської федерації суму завданих збитків у розмірі 672 176 грн без урахування ПДВ та суму збитків у розмірі 89 000 грн за проведення експертної оцінки щодо визначення об’єму збитків, завданих внаслідок ракетного обстрілу.

У суді повідомили, що обидва рішення в апеляційному або касаційному порядку не оскаржувалися та набули законної сили.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA