600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рада безпеки ООН: росія вперше не використала право вето до рішення щодо України

Рада безпеки ООН: росія вперше не використала право вето до рішення щодо України

  • 07.05.2022 11:41
https://news.un.org/

Рада безпеки ООН висловила 6 травня рішучу підтримку зусиль Генерального секретаря у пошуку мирного вирішення війни в Україні. Це перша одноголосна заява Радбезу ООН після вторгнення росії в Україну наприкінці лютого. Вето до рішення щодо України не висловив навіть агресор.

У заяві (буде видана як документ S/PRST/2022/3), представленій Сполученими Штатами, які головують у Радбезі ООН у травні, Рада висловила глибоку стурбованість щодо підтриманням миру та безпеки в Україні.

Нагадується, що всі держави-члени взяли на себе, відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй, зобов’язання вирішувати свої міжнародні суперечки мирними засобами.

Сама заява є дещо декларативною. Однак показовою є відсутність вето з боку росії, чий статус постійного члена Радбезу ООН можуть переглянути.

На думку Вадима Трюхана, експерта із міжнародних зносин, те, що росія сьогодні не ветувала заяву РБ ООН, може свідчити про дві речі.

  • Перше: у кремлі нарешті зрозуміли, що перспектив на «перемогу» над Україною немає, тому час відповзати назад.
На підтвердження цієї гіпотези можна згадати також вибачення путіна перед прем’єром Держави Ізраїль за відверте хамство щодо євреїв, яке собі дозволив сергій лавров.
  • Друге: у москві вирішили приспати увагу України та її партнерів. Зокрема, перед тим як 9 травня кинутися в останній і вирішальний бій проти всього Заходу на чолі з НАТО.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA