Прокурор МКС Карим Хан подякував за підтримку проєкту нових технологій для розслідування міжнародних злочинів — PRAVO.UA Прокурор МКС Карим Хан подякував за підтримку проєкту нових технологій для розслідування міжнародних злочинів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Прокурор МКС Карим Хан подякував за підтримку проєкту нових технологій для розслідування міжнародних злочинів

Прокурор МКС Карим Хан подякував за підтримку проєкту нових технологій для розслідування міжнародних злочинів

  • 29.03.2022 16:05
Фото: https://www.icc-cpi.int/

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карим А.А. Хан розповів, що його офіс отримав перші внески на підтримку проєкту нових технологій для розслідування міжнародних злочинів. Це внески до спеціального цільового фонду передових технологій та спеціалізованого потенціалу. Загалом 14 держав-учасниць вже зробили внески або заявили про своє бажання.

Раніше, 7 березня 2022 року, прокурор запропонував усім державам-учасницям надати допомогу відомству. Йшлося про задоволення нагальних потреб у ресурсах, щоб офіс прокурора МКС зміг ефективно вирішувати всі ситуації, які зараз розслідуються або перебувають на судовому розгляді.

Наразі такі держави-учасниці підтвердили свої фінансові внески або свій намір зробити це та/або висловили бажання надати національних експертів на основі відрядження: Болгарія, Канада, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нова Зеландія, Польща, Швеція, Нідерланди та Великобританія.

«Я хотів би висловити щиру подяку всім цим державам-учасницям, а також значній кількості інших, які виявили зацікавленість у найближчому майбутньому», — йдеться у заяві пана Хана.

Використання коштів

Отримані кошти будуть використані за розсудом прокурора, але насамперед на цілі з трьох пріоритетних сфер:

  • використання нових передових технологічних засобів та обладнання для збору, аналізу та обробки доказів;
  • забезпечення посиленої психосоціальної підтримки свідкам і постраждалим, а також ширших додаткових заходів захисту та підтримки свідків;
  • посилення спеціального та спеціалізованого потенціалу щодо розслідування злочинів сексуального та гендерного насильства та злочинів проти дітей.

«Я особливо прагну до того, щоб наш офіс використовував провідну в галузі технологічну архітектуру в рамках своєї слідчої роботи. Конфлікти та міжнародні кризи зараз створюють аудіо, візуальні та документальні записи у масових масштабах. Вчинення міжнародних злочинів залишає значний цифровий слід», — пояснив прокурор потребу технологічного переоснащення свого офісу.

Враховуючи масштаби та складність цифрових та мультимедійних доказів у багатьох ситуаціях, які розглядаються офісом, отримані кошти та інша допомога будуть спрямовані на:

  • створення технологічної інфраструктури, яка дасть нам змогу повністю використовувати потенціал такого матеріалу,
  • негайне розширення можливостей зберігання цифрових даних;
  • впровадження інструментів, що підтримують автоматичну транскрипцію та переклад відео- та аудіофайлів;
  • розробка налаштованої системи управління життєвим циклом доказів, щоб централізувати знання та зробити їх більш доступними для слідчих для використання у своїй роботі.

Разом ці нововведення значно покращать зберігання та аналіз цифрових і мультимедійних доказів та прискорять їх інтеграцію у справи, які розглядаються в суді.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA