Профільний парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо вдосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану — PRAVO.UA Профільний парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо вдосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Профільний парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо вдосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану

Профільний парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо вдосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану

  • 05.05.2023 15:15

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності розглянув проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану» (реєстр. № 9185) та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти його в першому читанні за основу.

Цим законопроєктом пропонується передбачити у Кримінальному кодексі України (зміни до статті 51) застосування до осіб, визнаних винними у вчиненні кримінального правопорушення, такого виду покарання, як пробаційний нагляд.

Покарання у вигляді пробаційного нагляду буде полягати в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства (стаття 591 КК в редакції проєкту). Пробаційний нагляд може бути призначений судом на строк від одного до п’яти років.

Також законопроєктом пропонується викласти в новій редакції статтю 60 КК (Арешт), відповідно до якої покарання у вигляді арешту полягатиме в триманні засудженого військовослужбовця в умовах ізоляції на гауптвахті і встановлюватиметься на строк від одного до шести місяців.

Крім того, арешт не застосовуватиметься до вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до семи років. Також проєкт закону пропонує виключити арешт з переліку видів покарань, що можуть бути застосовані судом до неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні кримінального правопорушення, замінивши його пробаційним наглядом як видом основного покарання (стаття 98 КК).

Крім того, передбачається заміна покарання у вигляді арешту на покарання у вигляді пробаційного нагляду у санкціях статей Особливої частини Кримінального кодексу України.

Змінами до Кримінально-виконавчого кодексу України та Закону України «Про пробацію» пропонується визначити порядок відбування покарання у вигляді пробаційного нагляду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA