Прецедентні та остаточні рішення українських судів будуть у міжнародній базі даних з інтелектуальної власності WIPO Lex-Judgments — PRAVO.UA Прецедентні та остаточні рішення українських судів будуть у міжнародній базі даних з інтелектуальної власності WIPO Lex-Judgments — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Прецедентні та остаточні рішення українських судів будуть у міжнародній базі даних з інтелектуальної власності WIPO Lex-Judgments

Прецедентні та остаточні рішення українських судів будуть у міжнародній базі даних з інтелектуальної власності WIPO Lex-Judgments

  • 27.11.2023 15:41

Україна стала 35-ю країною, судові рішення якої з’являться в міжнародній базі даних з інтелектуальної власності, про це повідомляє пресслужба Верховного Суду. Це результат підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Верховним Судом та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ, WIPO  World Intellectual Property Organization) щодо бази даних судових рішень WIPO Lex-Judgments. Документ підписали Голова ВС Станіслав Кравченко та генеральний директор ВОІВ Дарен Танг.

Метою цього меморандуму є встановлення співробітництва та сприяння поширенню провідних судових рішень в ІР-сфері через зазначену базу даних, яку веде ВОІВ.

Базу даних судових рішень WIPO Lex-Judgments створили у вересні 2020 року, вона забезпечує доступ до найважливіших судових рішень різних країн світу, що стосуються права інтелектуальної власності та були віднесені самими судами або іншими національними органами кожної держави-члена до категорії найбільш значущих із причини їх вагомості або значення як прецедентних рішень.

ВОІВ надає ВС доступ до вебінтерфейсу для внесення судових рішень і відповідної інформації до бази даних судових рішень WIPO Lex-Judgments.

Зі свого боку, Верховний Суд відбирає судові рішення для внесення до вказаної бази даних на власний розсуд, переважно використовуючи такі несукупні критерії:

  • остаточні рішення по суті справи, ухвалені судом;
  • рішення, що встановлюють прецеденти чи переконливі тлумачення для майбутніх рішень;
  • рішення, цитовані в інших рішеннях або іншим чином високо оцінені науковцями чи правовою спільнотою;
  • рішення, що мають значний вплив на предмет спору (наприклад, питання, що з’явились у зв’язку з останнім розвитком технологій або стосуються впливу на економічний сектор).

WIPO Lex-Judgments доповнює інформацію бази даних WIPO Lex, яка є сховищем зібраної ВОІВ глобальної колекції нормативно-правових актів і договорів в ІР-сфері. База даних містить докладні бібліографічні відомості про всі відповідні рішення (з функцією пошуку), включаючи їх предмет; назву органу, який ухвалив рішення; тип розгляду; відповідні положення нормативних актів; ключові слова й резюме, а також повні тексти рішень мовою оригіналу.

Приєднання до такої бази даних відкриває для України нові можливості та перспективи подальшого розвитку, зокрема в галузі інтелектуальної власності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA