Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за травень 2023 року — PRAVO.UA Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за травень 2023 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за травень 2023 року

Практика ЄСПЛ: Верховний Суд опублікував огляд позицій за травень 2023 року

  • 21.07.2023 14:23

Верховний Суд опублікував черговий огляд практики Європейського суду з прав людини за рішеннями, ухваленими у травні 2023 року.

Огляд рішень Європейського суду з прав людини (травень 2023 року)

Серед іншого огляд містить такі позиції.

Право на свободу вираження поглядів

Рішення Великої палати ЄСПЛ у справі “SANCHEZ v. France”. Суд надав оцінку питанню відповідальності окремих власників облікових записів у соціальних мережах за коментарі, опубліковані іншими особами на їхніх сторінках, яке не було до цього предметом розгляду державами — учасницями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У цій справі йшлося про покладення відповідальності за розпалювання ворожнечі проти осіб мусульманського віросповідання на заявника – політика – через те, що він вчасно не видалив явно протиправні коментарі інших авторів на своїй публічно доступній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук», використовуваній під час його передвиборчої кампанії.

Велика Палата ЄСПЛ, розглянувши зазначену справу, погодилась із висновком Палати в рішенні від 2 вересня 2021 року про відсутність порушення прав заявника за п. 2 ст. 10 Конвенції.

Право на повагу до приватного і сімейного життя

Справа “SHIPS WASTE OIL COLLECTOR B.V. v. The Netherlands”, розглянута ЄСПЛ у світлі ст. 8 Конвенції, стосувалася законності передання та подальшого використання даних щодо компанії-заявника, отриманих правоохоронним органом у процесі розслідування діяльності іншої компанії, а саме санкціонованого прослуховування телефонних розмов її працівників, Управлінню з питань конкуренції Нідерландів.

Дослідивши, зокрема, національне законодавство держави – учасниці Конвенції, ЄСПЛ дійшов висновку про законність та передбачуваність втручання у право компанії-заявника, захищене ст. 8 Конвенції, а також наявність адекватних гарантій, які його супроводжували.

Читайте також: ВС визнав правомірним рішення АМКУ
відносно масловиробника за поширення інформації, що вводить в оману споживачів

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA