Повоєнне відродження України: роль та значення ветеранської політики — PRAVO.UA Повоєнне відродження України: роль та значення ветеранської політики — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Повоєнне відродження України: роль та значення ветеранської політики

Повоєнне відродження України: роль та значення ветеранської політики

  • 22.04.2024 17:46

19 квітня в Національному культурному центрі «Український Дім» відбувся форум на тему «Повоєнне відродження України: роль та значення ветеранської політики». Захід організували Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України та громадська організація «Трибуна жінки» за сприяння Міністерства у справах ветеранів України.

Захист і забезпечення прав людини в Україні є актуальною проблемою сьогодення. В умовах російської агресії особливо актуальними є проблеми захисту соціальних прав військовослужбовців та ветеранів, оскільки з початком повномасштабного вторгнення більшість демобілізованих ветеранів повернулись на військову службу. Важливою також є сформована ветеранська політика. За даними Міністерства у справах ветеранів, кількість ветеранів, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих військових може зрости до 4-5 мільйонів осіб.

З вітальним словом виступили директор Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, віцепрезидент Національної академії правових наук України, академік НАПрН України Олександр Скрипнюк та заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько.

Спікерами заходу, зокрема, стали: Наталія Оніщенко, академік НАПрН України, заступниця директора з наукової роботи Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, докторка юридичних наук, професорка, заслужена юристка України, президентка ГО «Трибуна жінки»; Дмитро Журавльов, керівник управління з питань помилування Офісу Президента України; Оксана Дмитрієва, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат України, заслужений лікар України.

Модерувала захід науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, член секретаріату громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, віцепрезидентка ГО «Трибуна жінки» Інна Силантьєва.


Військовослужбовці
та службове житло:
судова практика з виселення


У фокусі обговорення учасників форуму — захист прав, свобод та законних інтересів ветеранів, захисників та захисниць України. Правова комунікація органів державної влади та інститутів громадянського суспільства є чинником формування дієвої ветеранської політики. Увага учасників форуму була сконцентрована на формуванні та реалізації ветеранської політики як складової частини державної політики України. Держава разом із громадянським суспільством має взяти відповідальність за якісну реінтеграцію українських ветеранів, які повертаються з війни. Так само, як вони взяли відповідальність за рідну країну, коли стали на її захист зі зброєю в руках. Повноцінна реінтеграція ветеранів та їхніх родин сприятиме відновленню України. Принцип відновлення України через відновлення ветеранів – фізично, ментально, інформаційно.

У рамках форуму було проведено 3 панельні дискусії:

  1. Ветерани та громадянське суспільство: шляхи і методи взаємодії.
  2. Програми фізичної, психологічної реабілітації та протезування ветеранів: основні підходи.
  3. Правовий статус та механізм захисту прав ветеранів.

Пропозиції щодо вдосконалення ветеранської політики

  1. Наразі потребує законодавчого врегулювання автоматизація ветеранських послуг, зокрема впровадження програми “Є-Ветеран”, де всі послуги – в смартфоні й доступні.
  2. Потребує ухвалення єдиний стандарт надання ветеранам послуг за принципом єдиного вікна в ЦНАПах.
  3. Варто вдосконалити медичне забезпечення: потрібно змінити перелік за програмою «Доступні ліки» та розширити послуги з якісної стоматології, забезпечити якісну психологічну реабілітацію.
  4. Потребує вдосконалення державна підтримка працевлаштування ветеранів, потрібен діалог органів держави з роботодавцями, що сприятиме розширенню можливостей ветеранів, реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих.
  5. Варто вдосконалити єдину систему обліку отриманих послуг ветераном.
  6. Потрібні підтримка фізичного та ментального здоров’я ветеранів; адаптація до цивільного життя, інтеграція в суспільство, підтримка осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів родин загиблих (померлих); забезпечення житлом.

Отже, важливим завданням є не просто технічно вдосконалити окремі норми чинного законодавства для ветеранів, а напрацювати системні зміни до законодавства, які комплексно будуть вирішувати зазначені проблеми щодо захисту прав ветеранів. Нині соціальна функція держави повинна стати пріоритетною в умовах війни та післявоєнного відновлення України, а функція соціального захисту та захисту прав має стати основою державної ветеранської політики. Напрацювання дієвої законодавчої бази, а саме системного закону «Про засади ветеранської політики в Україні», має стати запорукою змін, які сьогодні потрібні ветеранам в умовах правового режиму воєнного стану та повоєнного відновлення України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA