прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Послам 30 держав презентували проєкт спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України

Послам 30 держав презентували проєкт спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України

  • 27.09.2022 13:49
Фото: https://www.president.gov.ua/

Заступник керівника Офісу Президента України Андрій Смирнов і посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич провели зустріч із послами 30 країн, під час якої було представлено проєкт створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента України.

Спеціальний трибунал повинен мати юрисдикцію розслідувати та притягати до відповідальності за скоєння злочину агресії проти України вищим політичним та військовим керівництвом росії.

На зустрічі з послами Андрій Смирнов наголосив, що росія та її керівництво несуть відповідальність за розпочату у 2014 році війну в Україні.

«Ми говоримо конкретно про президента та інших топчиновників рф, зокрема членів ради національної безпеки, які санкціонували військову агресію проти України», — заявив заступник керівника Офісу глави держави.

Як зазначив Андрій Смирнов, Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі, який розслідує злочини російських військових в Україні, може притягати до відповідальності за геноцид, злочини проти людяності та воєнні злочини. Але доволі складно встановити юридичний зв’язок між конкретними злочинами та вказівками російської влади, тому важливо довести пряму провину президента рф та інших політичних лідерів.

«З першого дня вторгнення — 24 лютого — ми перебуваємо в пошуках відповіді на запитання, як притягнути до відповідальності тих, хто розв’язав агресію проти України. Ми зважили всі наявні механізми, включно з резолюціями ООН, провели консультації з найвідомішими юристами-міжнародниками з усього світу і дійшли висновку, що для притягнення до відповідальності за злочин агресії проти України має бути створено спеціальний міжнародний трибунал, мандат якого буде обмежений виключно розслідуванням злочину агресії проти України», — розповів заступник керівника Офісу Президента.

За його словами, керівництво росії потрібно притягати до відповідальності за злочин агресії, щоб запобігти у майбутньому війнам, розв’язаним на бажання тих чи інших диктаторів. Тож це — стратегічна необхідність.

Андрій Смирнов закликав міжнародних партнерів підтримати Україну у створенні спеціального міжнародного трибуналу.

«Ми хочемо створити його з усіма тими країнами, які готові дати правову оцінку варварській і жорстокій воєнній політиці російського президента і його режиму. Ми дуже сподіваємося, що, поки Україна день і ніч бореться за своє право на існування, міжнародне право теж працюватиме», — зазначив посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич.

Нагадаємо, минулого тижня Президент України створив робочу групу з опрацювання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA