прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » “Податок на Google”: Мінфін визначив порядок заповнення податкової звітності нерезидентами

“Податок на Google”: Мінфін визначив порядок заповнення податкової звітності нерезидентами

  • 14.09.2021 10:27

Міністерство фінансів оприлюднило для обговорення проєкт наказу “Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість”.

Порядок розроблено у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України, які зобов’язують нерезидентів, які постачають електронні послуги українцям, сплачувати ПДВ.

Нагадаємо, ПДВ мають сплачувати нерезиденти, які не мають постійного представництва та постачають на митній території України фізичним особам, зокрема фізичним особам – підприємцям, не зареєстрованим платниками ПДВ, електронні послуги, в тому числі шляхом:

  • надання доступу до електронних послуг через електронний інтерфейс;
  • надання технічних, організаційних, інформаційних та інших можливостей, які здійснюються з використанням інформаційних технологій і систем, для встановлення контактів та укладання угод між продавцями і покупцями.

Відповідно до пункту 2081.8 статті 2081 ПКУ особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, має подавати спрощену податкову звітність щоквартально (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, незалежно від того, чи здійснювалося нерезидентом протягом звітного (податкового) періоду постачання фізичним особам електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України) в електронній формі через спеціальне портальне рішення для користувачів-нерезидентів, які надають електронні послуги.

До спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість належить:

  • спрощена податкова декларація з податку на додану вартість;
  • уточнювальний розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок

Порядок встановлює такі особливості подання декларації:

  1. Декларація подається особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник податку на додану вартість, або представником нерезидента, якого електронно дистанційно ідентифіковано.
  2. Декларація та уточнювальний розрахунок до неї заповнюються державною або англійською мовою.
  3. Усі показники у податковій звітності проставляються в іноземній валюті (євро або долар США), яку обрано під час реєстрації платником податку та в якій сплачується податок.
  4. Особа-нерезидент, зареєстрована як платник податку на додану вартість, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій звітності.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA