Набув чинності закон про «податок на Google» — PRAVO.UA Набув чинності закон про «податок на Google» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набув чинності закон про «податок на Google»

Набув чинності закон про «податок на Google»

  • 02.07.2021 09:01

2 липня набув чинності Закон № 1525-IX щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та вдосконалення порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

Цифровой пролог

Закон було ухвалено 3 червня, і він зобов’язує нерезидентів, які постачають електронні послуги українцям, сплачувати ПДВ. З огляду на поняття електронних послуг, яке впроваджено в Податковий кодекс, закон стосується оподаткування Google, Apple, Microsoft, Netflix та інших технологічних гігантів.

Дослівно, ПДВ платитимуть нерезиденти, які не мають постійного представництва та постачають на митній території України фізичним особам, зокрема фізичним особам – підприємцям, не зареєстрованим платниками ПДВ, електронні послуги, в тому числі шляхом:

  • надання доступу до електронних послуг через електронний інтерфейс;
  • надання технічних, організаційних, інформаційних та інших можливостей, які здійснюються з використанням інформаційних технологій і систем, для встановлення контактів та укладання угод між продавцями і покупцями.

ПДВ справлятиметься також за постачання таких електронних послуг за посередницькими договорами від власного імені, але за дорученням надавача електронних послуг.

ПДВ не справлятиметься з нерезидентів, які:

  • постачають електронні послуги за посередницькими договорами, у разі якщо в рахунках (квитанціях), наданих замовникам електронних послуг, визначено перелік таких електронних послуг та їх фактичного постачальника;
  • здійснюють виключно обробку платежів за електронні послуги і не беруть участі в наданні таких електронних послуг;
  • постачають електронні послуги безпосередньо через своє постійне представництво в Україні.

Оподаткування електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташоване на митній території України, врегульовано новою статтею 208-1 Податкового кодексу.

Проте ця стаття та інші норми щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам застосовуватимуться до податкових періодів починаючи з 1 січня 2022 року.

Також з 1 січня 2022 року набудуть чинності зміни Податкового кодексу щодо:

  • звільнених від оподаткування операцій;
  • зменшення фінансового результату до оподаткування страховика.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA