Плутанина щодо місця розташування Державного бюро розслідувань може стати причиною невизнання зібраних ним доказів — PRAVO.UA Плутанина щодо місця розташування Державного бюро розслідувань може стати причиною невизнання зібраних ним доказів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Плутанина щодо місця розташування Державного бюро розслідувань може стати причиною невизнання зібраних ним доказів

Плутанина щодо місця розташування Державного бюро розслідувань може стати причиною невизнання зібраних ним доказів

  • 21.04.2021 14:22
Вхід до Державного бюро розслідувань по вул. Панаса Мирного, 28 станом на 20 квітня 2021 року

Державне бюро розслідувань може бути визнано створеним із порушенням закону. Це питання наразі розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

16 квітня ц.р. суддя ОАСК Руслан Арсірій відкрив провадження у справі № 640/4158/2 за позовом адвоката Володимира Богатиря про скасування та визнання недійсною державної реєстрації, визнання недійсними установчих документів ДБР. Перше засідання у справі призначено на 17 травня 2021 року.

Позовні вимоги

Зокрема, позивач заявив свої вимоги до:

  • Державного бюро розслідувань,
  • Печерської районної в місті Києві державної адміністрації,
  • Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації.

Він просив внаслідок недостовірності даних, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, скасувати:

  • запис державного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації від 27.11.2017 про державну реєстрацію відомостей щодо місця розташування ДБР за адресою: 01008, м. Київ, Печерський район, вул. Михайла Грушевського, будинок № 12/2;
  • запис державного реєстратора Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації від 30.12.2020 про державну реєстрацію внесення змін до відомостей щодо місця розташування ДБР за адресою: 01011, м. Київ, Печерський район, вул. Панаса Мирного, будинок № 28.

Зрештою ключова вимога позивача: зобов’язати Державне бюро розслідувань подати до державного реєстратора заяву щодо здійснення державної реєстрації внесення змін до відомостей про місце розташування юридичної особи, зазначивши фактичну адресу місця розташування правоохоронного органу: 01032, м Київ, Шевченківський район, вул. Симона Петлюри, будинок № 15.

Корінь проблеми

Фактично ДБР розташоване в столиці по вул. Симона Петлюри, 15, що в Шевченківському районі міста Києва, від самого початку своєї діяльності. Проте до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесено інші реєстраційні дані. Спочатку — в будівлі Кабінету Міністрів України. Фактично за місцем розташування засновника, але реально ДБР там ніколи не працювало. Згодом — на вул. Панаса Мирного. Тут ДБР буцімто розташоване в дуже занедбаному приміщенні, навіть вигляд якого вказує на те, що реально там працювати не можливо, хоча відвідувачів і запевняють, що це «тимчасові незручності».

Та більша проблема в тому, що обидві адреси ДБР, зазначені в ЄДР, — у Печерському районі міста Києва. А фактична — у Шевченківському.

Це породило багато спорів щодо територіальної юрисдикції столичних судів у справах, досудове розслідування у яких веде ДБР, та за позовами до ДБР.

Зрештою, якби така ситуація з розбіжностями у фактичній та вказаній у ЄДР адресах була у звичайної юридичної особи, то це вже могло б стати підставою для віднесення її державною податковою службою до ризикових, призначення позапланової податкової перевірки, блокування внесених нею податкових накладних тощо.

«Вважаю цю ухвалу тактичною перемогою, хоча я й не розраховую на швидкий судовий розгляд, зважаючи на очевидну подальшу вервечку оскаржень. Проте ще до завершення судового розгляду це може призвести до того, що керівництво правоохоронного органу і Кабінет Міністрів України зрештою наведуть лад у реєстраційних документах ДБР. У довгостроковій перспективі, ймовірно, треба буде переглядати як правильність створення самого ДБР, так і законність зібраних цим органом доказів. А це може вплинути на процесуальні строки кримінальних проваджень, які Бюро розслідує», — прокоментував Володимир Богатир.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA