Перше засідання ВРП присвячено обговоренню проєкту Державної антикорупційної стратегії — PRAVO.UA Перше засідання ВРП присвячено обговоренню проєкту Державної антикорупційної стратегії — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Перше засідання ВРП присвячено обговоренню проєкту Державної антикорупційної стратегії

Перше засідання ВРП присвячено обговоренню проєкту Державної антикорупційної стратегії

  • 19.01.2023 19:25

Сьогодні, 19 січня 2023 року, відбулось перше засідання Вищої ради правосуддя у новому складі. У засіданні взяли участь 15 членів ВРП.

Головувала на засіданні виконувачка обов’язків голови ВРП Тетяна Бондаренко (старший за віком член Вищої ради правосуддя).

Засідання розпочалося з хвилини мовчання і вшанування загиблих в наслідок агресії рф проти України.

Перше з питань, які розглянула Вища рада правосуддя, стосувалося висловлення та затвердження позиції щодо проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки».

Як зазначила Тетяна Бондаренко, ВРП в грудні 2022 року скеровувала Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) свої пропозиції до вказаного проєкту урядової постанови. Проте вони не були взяті до уваги з огляду на неповноважність у той період Вищої ради правосуддя.

Олександр Сєрьогін, заступник керівника секретаріату ВРП, озвучив основні зауваження до проєкту антикорупційної програми, зокрема щодо вирішення конфлікту інтересів у ВРП та ВККС, процедури оцінювання суддів та запуску ЄСІТС. За словами пана Сєрьогіна, всі ці питання достатньо висвітлені і врегульовані нормами чинного законодавства.

Також у засіданні взяв участь заступник голови НАЗК Андрій Вишневський, який зауважив, що Державна антикорупційна програма – це лише план заходів і в ній не йдеться про прийняття конкретних рішень.

«Це лише орієнтир, який має продемонструвати суспільству, нашим державам-партнерам, що ми розуміємо, як ми будемо реалізовувати антикорупційну стратегію», — зауважив заступник голови НАЗК.

Пан Вишневський  окреслив принципові для НАЗК  питання, а саме:

  • єдині критерії доброчесності, які би застосовувалися всіма органами в процедурах добору суддів;
  • спрощення процедури оцінювання суддів;
  • вдосконалення процедури апеляційного оскарження рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, зокрема в частині обмеження — неможливості оскарження в апеляційному порядку без згоди тієї палати, яка приймала відповідне рішення.

Члени Вищої ради правосуддя озвучили пропозиції та поставили запитання до представника НАЗК.

Питання співпраці

Зокрема, членкиня Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська висловила пропозицію, щоб ВРП залучалася від самого початку до написання положень антикорупційної стратегії, що дасть змогу досягти більшого консенсусу, а робота буде більш продуктивною.

«Ми за інклюзивність і абсолютно свідомі того, що для ефективної реалізації будь-яких заходів потрібно, щоб їх приймали ті, хто буде згодом їх виконувати», — підтримав пропозицію заступник голови НАЗК.

Чи буде повторне кваліфоцінювання?

Інна Плахтій, членкиня ВРП, в розрізі питання про недосконалість процедур оцінювання суддів, вказаних у проєкті антикорупційної стратегії, поцікавилася в пана Вишневського, чи після вдосконалення таких процедур судді, які вже пройшли оцінювання, будуть змушені проходити його повторно.

У відповідь Андрій Вишневський запевнив, що така ідея точно не закладалася в проєкт стратегії, а сам документ лише окреслює наявну проблему і для її вирішенням вагомою буде позиція ВРП.

Чи матиме ГРД «вирішальне слово»?

Також член ВРП Віталій Саліхов звернув увагу на висновки Венеційської комісії та Консультативної ради європейських суддів, що висновки громадської ради доброчесності мають лише рекомендаційних характер, оскільки ця рада діє на громадських засадах. Проте в проєкті стратегії закладено, що ГРД може брати участь у засіданнях ВРП та ВККС і мати не дорадчий голос, а фактично вирішальний.

З цього приводу заступник голови НАЗК зауважив, що попередній досвід роботи ГРД і ВККС не є успішним і закладена пропозиція в проєкті стратегії є лише одним із варіанті вирішення проблеми, але НАЗК готове до обговорення цього питання, ВРП може запропонувати свій варіант вирішення проблеми.

Після тривалого обговорення Вища рада правосуддя прийняла рішення підтримати із зауваженнями та пропозиціями проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки».

Копія рішення із додатком, який містить зауваження та пропозиції, буде надіслана до Національного агентства з питань запобігання корупції та Кабінету Міністрів України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA