Об’єднана палата КЦС ВС зробила висновок щодо дотримання роботодавцем вимог законодавства під час звільнення працівника через скорочення штату — PRAVO.UA Об’єднана палата КЦС ВС зробила висновок щодо дотримання роботодавцем вимог законодавства під час звільнення працівника через скорочення штату — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Об’єднана палата КЦС ВС зробила висновок щодо дотримання роботодавцем вимог законодавства під час звільнення працівника через скорочення штату

Об’єднана палата КЦС ВС зробила висновок щодо дотримання роботодавцем вимог законодавства під час звільнення працівника через скорочення штату

  • 19.03.2024 16:46

Під час звільнення працівника у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України) посилання роботодавця на інтернет-ресурс і зазначення, що працівник може ознайомитися з актуальним списком вакантних посад та обрати посаду відповідно до спеціальності, кваліфікації і досвіду за відповідним посиланням, не є належним доказом виконання роботодавцем своїх обов’язків, передбачених ч. 3 ст. 49-2 КЗпП України щодо працевлаштування працівника.

Такого висновку дійшла об’єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду в постанові від 21 лютого 2024 року у справі № 638/14165/21.

За обставинами справи

До суду з позовом про поновлення на роботі звернувся працівник, який був звільнений на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України у зв’язку зі скороченням штату.

Позивач перебував у трудових відносинах із банком. Банк надіслав працівнику повідомлення про його наступне вивільнення через скорочення штату внаслідок проведення реорганізації та запропонував йому розглянути список вакантних посад, розміщений на вебсайті установи.

Районний суд задовольнив позов, а суд апеляційної інстанції змінив це рішення в частині розміру стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

КЦС ВС залишив без змін ці рішення.

Висновки об’єднаної палати КЦС ВС

ОП КЦС ВС зауважила, що за змістом ч. 3 ст. 49-2 КЗпП України роботодавець є таким, що виконав обов’язок щодо працевлаштування працівника, якщо працівникові були запропоновані всі інші вакантні посади (інша робота), які з’явилися на підприємстві протягом усього періоду та існували на день звільнення.

Посилання роботодавця на інтернет-ресурс і зазначення, що працівник може ознайомитися з актуальним списком вакантних посад та обрати посаду відповідно до спеціальності, кваліфікації і досвіду за відповідним посиланням, не є належним доказом виконання відповідачем своїх обов’язків, передбачених ч. 3 ст. 49-2 КЗпП України, оскільки неможливо достеменно встановити, які саме вакансії на той період перебували на вказаному відповідачем інтернет-ресурсі, чи були там усі наявні в той час вакантні посади, чи ознайомлювався позивач із зазначеним переліком вакансій і чи мав позивач узагалі доступ до вказаного інтернет-ресурсу.

Тому посилання роботодавця на інтернет-ресурс не дає змоги встановити, що вакантні посади (інша робота) були доведені до відома працівника.

Крім того, обґрунтованими є висновки судів про те, що пропозиція працівнику, вивільнюваному на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, працевлаштуватися на загальних умовах на роботу в новоствореному підрозділі суперечить змісту ст. 49-2 КЗпП України.

Читайте також: Українські та європейські експерти проаналізували,
якими мають бути стандарти захисту в антикорупційних провадженнях

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA