НБУ вивів із ринку системно важливий "СЕНС БАНК" — PRAVO.UA НБУ вивів із ринку системно важливий "СЕНС БАНК" — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ вивів із ринку системно важливий "СЕНС БАНК"

НБУ вивів із ринку системно важливий “СЕНС БАНК”

  • 20.07.2023 19:05

Правління Національного банку ухвалило рішення вивести з ринку системно важливе АТ «СЕНС БАНК» та звернулося з пропозицією до Кабінету Міністрів України щодо участі держави в цій процедурі. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

За інформацією АТ «СЕНС БАНК», власниками прямої істотної участі в банку є ABH Ukraine Limited (Кіпр) та ABH Holdings S.A. (Люксембург), власниками опосередкованої істотної участі — громадянин росії та Ізраїлю Михайло Фрідман, громадянин росії та Латвії Пьотр Авен, громадянин росії Андрій Косогов. Зазначені фізичні особи є остаточними ключовими учасниками в структурі власності АТ «СЕНС БАНК».

«Пов’язаність власників опосередкованої істотної участі в АТ «СЕНС БАНК» М. Фрідмана та П. Авена з росією, яка є країною-агресором та здійснила повномасштабне військове вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року, їх підтримка дій та політики, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, завдає значного репутаційного ризику та має суттєвий негативний вплив на діяльність банку», — зазначають в НБУ.

Зокрема, про негативний вплив репутаційного ризику на діяльність АТ «СЕНС БАНК» зазначено у звіті незалежного аудитора ТОВ «РСМ Україна» за 2022 рік. Аудитор звернув увагу на висновки управлінського персоналу банку про існування суттєвої невизначеності, яка може поставити під значний сумнів здатність банку продовжувати свою діяльність на безперервній основі.

Про суттєвий негативний вплив репутаційного ризику свідчить і динаміка окремих показників діяльності АТ «СЕНС БАНК». Погіршення платіжної дисципліни позичальників банку вплинуло на регулятивний капітал АТ «СЕНС БАНК», який за період із 1 березня 2022 року до 1 липня 2023 року зменшився на 50%, водночас в інших системно важливих банків він у цілому збільшився на 29%.

В НБУ також зазначають, що через зв’язок власників опосередкованої істотної участі в АТ «СЕНС БАНК» Фрідмана та Авена з режимом країни-агресора до них були застосовані санкції в Європейському Союзі, Великобританії, Канаді, Швейцарії, Австралії, Новій Зеландії, які передбачають блокування активів. Указами Президента України від 19 жовтня 2022 року № 726/2022 та № 727/2022 уведено в дію рішення РНБО, згідно з якими до власників опосередкованої істотної участі в АТ «СЕНС БАНК» Фрідмана, Авена та Косогова застосовано персональні санкції, зокрема у формі блокування активів. До власників прямої істотної участі (акціонерів) в АТ «СЕНС БАНК» ABH Ukraine Limited та ABH Holdings S.A. також застосовані санкції, які передбачають блокування активів, згідно з Указом Президента України від 5 липня 2023 року № 371/2023.

Крім того, в 2023 році Національний банк отримав повідомлення про наміри ABH Holdings S.A. передати контроль над АТ «СЕНС БАНК» на користь Karswell Limited (Кіпр). Ця угода в разі її реалізації суперечитиме санкціям РНБО.

«За таких умов, відповідно до вимог Закону України «Про банки і банківську діяльність», Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про виведення системно важливого АТ «СЕНС БАНК» з ринку», — сказано в повідомленні НБУ.

На підставі рішення правління Національного банку України виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення про запровадження тимчасової адміністрації в АТ «СЕНС БАНК» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку. Тимчасова адміністрація запроваджується з п’ятниці, 21 липня 2023 року.

Під час роботи тимчасової адміністрації сервіси для фізичних осіб працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень зі сторони ФГВФО. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

Після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про участь держави у виведенні банку з ринку тимчасова адміністрація працюватиме не більш ніж два дні з дня, наступного за днем отримання ФГВФО відповідного рішення.

Поділитися
Теги НБУ, фгвфо

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA