НБУ врегулював роботу кредитних спілок та фінустанов — PRAVO.UA НБУ врегулював роботу кредитних спілок та фінустанов — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НБУ врегулював роботу кредитних спілок та фінустанов

НБУ врегулював роботу кредитних спілок та фінустанов

  • 28.02.2022 13:03

Національний банк на період дії воєнного стану врегулював діяльність кредитних спілок. Регулятор надав право кредитним спілкам не видавати:

  • внески (вклади) за договорами про залучення  строкового внеску (вкладу) та нараховані проценти за цими внескам (вкладами) до закінчення строку їх дії;
  • додаткові пайові внески членам кредитної спілки  в разі звернення про їх видачу.

Крім того, кредитні спілки обмежують видачу готівкових грошових коштів у національній валюті України  в обсязі не більше 100 тисяч гривень на добу на одного члена кредитної спілки.

Крім того, Національний банк України надав відповіді на запитання, які найчастіше виникають сьогодні у небанківських фінансових установ.

Чи змінюються строки подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг у зв’язку з оголошенням воєнного стану?

У зв’язку з оголошенням воєнного стану на всій території України Національний банк  продовжує терміни  подання  річної звітності небанківськими фінансовими установами за 2021 рік, за ІV квартал 2021 року та місячної звітності кредитних спілок (за січень та лютий 2022 року) до 31 березня 2022 року.

Нагадаємо, складання та строки подання звітності встановлені Правилами складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України, затвердженими постановою Правління Національного банку України від 25 листопада 2021 року  № 123.

Як працюватиме система страхування? Чи можна отримати страхове відшкодування за спрощеною процедурою?

Так. Національний банк України як регулятор страхового ринку рекомендує страховикам спростити процедуру врегулювання випадків, що мають ознаки страхових.

Зокрема, максимально використовувати електронні документи, копії необхідних документів у разі неможливості чи ускладнення можливості отримання оригіналів документів, інші засоби дистанційного врегулювання страхових  випадків.

Це забезпечить страховий захист споживачів за спрощеною процедурою врегулювання  страховиками подій за випадками, які мають ознаки страхових, за всіма видами страхування та всіма типами контрагентів.

Водночас НБУ готовий додатково комунікувати з Державною фіскальною службою щодо незастосування штрафних санкцій до страховиків на період запровадження воєнного стану в Україні під час використання копій документів (у паперовій або електронній формі), які підтверджують факт настання страхового випадку.

Як здійснюватимуться  розрахунки з іноземними перестраховиками?

Відповідно до постанов Правління НБУ від 24 лютого 2022 року № 18 та № 21 розрахунки в іноземній валюті тимчасово обмежені. Національний банк рекомендує страховикам провести необхідні комунікації з іноземними брокерами та перестраховиками щодо продовження строків оплати перестрахових платежів на період, поки обмеження щодо валютних розрахунків не будуть зняті.

Чи будуть проводитися інспекційні перевірки?

Національний банк України на час воєнного стану в України не буде проводити інспекційні перевірки учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA