НАЗК і народні депутати визначили пріоритетні напрями співпраці — PRAVO.UA НАЗК і народні депутати визначили пріоритетні напрями співпраці — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НАЗК і народні депутати визначили пріоритетні напрями співпраці

НАЗК і народні депутати визначили пріоритетні напрями співпраці

  • 06.05.2024 12:32
Фото: https://www.rada.gov.ua

3 травня 2024 року відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з порядком денним на засіданні заслухано та обговорено:

  • презентації керівників напрямів пріоритетів та очікуваних результатів діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції у 2024 році;
  • презентацію і демонстрацію системи автоматичної перевірки декларацій суб’єктів декларування та ризик-орієнтованого підходу до відбору  і перевірок декларацій за допомогою логічного та арифметичного контролю.

Голова Комітету Анастасія Радіна зазначила, що це перше виїзне засідання парламентського Комітету в НАЗК. За її словами, такі зустрічі дають можливість здійснити інвентаризацію пріоритетів, оцінити прогрес роботи й використання наявних ресурсів, а головне — заглибитися в роботу інституції, сформувати спільне розуміння ключових напрямів співпраці та очікувані вимірювані результати діяльності.

Керівники підрозділів НАЗК презентували ключові результати та поінформували про фокус діяльності у 2024 році. Зокрема, йшлося про виконання Державної антикорупційної програми на 2023–2025 рр. та розробку нової Антикорупційної стратегії на 2026-2030 рр., проведення моніторингу способу життя, перевірку значної кількості декларацій із застосуванням ризик-орієнтованого підходу, часткової автоматизації заповнення чернетки декларації, проведення спеціальних перевірок, завершення кампанії звітування політичних партій за чотири роки та перевірку отриманих звітів, антикорупційну експертизу, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, аналіз корупційних ризиків у пріоритетних сферах тощо.

«Наразі НАЗК працює над максимальною автоматизацією процесів подання та перевірок електронних декларацій, а також звітів політичних партій. Адже це допоможе спростити й пришвидшити усі процеси  як для декларантів, представників політичних партій, так і працівників НАЗК. Оскільки подано понад два мільйони декларацій за три роки. Крім того, НАЗК отримало понад  22 тисячі звітів політичних партій за чотири роки. Це унікальна ситуація, коли ми отримали такі великі обсяги документів, ми маємо якісно та вчасно їх опрацювати, не зупиняючи інших процесів», — зазначив голова НАЗК Віктор Павлущик.

Керівник управління  проведення повних перевірок Юлія Кулікова розповіла, як працює система автоматизованої перевірки декларації та ризик-орієнтований підхід до відбору і перевірок декларацій за допомогою логічного та арифметичного контролю.

Голова Комітету Анастасія Радіна наголосила на необхідності посилення співпраці Комітету та НАЗК щодо законодавчих ініціатив (зокрема залучення народних депутатів до обговорення законопроєктів на етапі їх розробки) та проведення антикорупційної експертизи законопроєктів. Також вона підкреслила важливість проведення роз’яснювальної роботи з питань декларування для публічних службовців.

Народні депутати звернули увагу на важливість співпраці для зменшення корупційних ризиків у сфері безпеки та оборони, необхідності розробки законопроєктів, які мінімізують прогалини в найкорупційніших сферах.

На одному із наступних засідань Комітету заплановано розглянути питання щодо перевірок декларацій, поданих військовослужбовцями, які проходять службу в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також членами військово-лікарських комісій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA