Народні депутати підтримали законопроєкт «Про звернення» — PRAVO.UA Народні депутати підтримали законопроєкт «Про звернення» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Народні депутати підтримали законопроєкт «Про звернення»

Народні депутати підтримали законопроєкт «Про звернення»

  • 25.04.2024 12:04

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проєкт Закону України «Про звернення» (реєстр. № 11082).

Як пояснили в Міністерстві юстиції України, проєкт Закону України «Про звернення» підготовлений з метою вдосконалення законодавства про звернення та його узгодження із Законом України «Про адміністративну процедуру».


Парламент ухвалив закон
щодо вдосконалення порядку
здійснення кримінального провадження


У проєкті Закону № 11082  передбачені процедури подання й розгляду звернень, права та обов’язки учасників відповідних правовідносин.

Суб’єкти розгляду звернень, згідно із законопроєктом, зобов’язані оприлюднювати на власному офіційному вебсайті інформацію про визначену сферу повноважень, порядок подання та розгляду звернень; всебічно і вчасно розглядати звернення; письмово або в передбачених цим законом випадках усно повідомляти суб’єкта звернення про результати розгляду його звернення; інформувати суб’єкта звернення у випадку прийняття рішення про залишення звернення без розгляду у визначені цим законом строки; інформувати суб’єкта звернення про порядок оскарження ненадання відповіді на звернення або рішення про залишення звернення без розгляду.

Заступник міністра юстиції Олександр Банчук зауважив: «Важливою новелою є уточнення вимог до звернення. Зокрема, передбачено, що cуб’єкт звернення або його представник підписує письмове звернення в паперовій формі власноруч, в електронній формі – за його бажанням із використанням електронного підпису, крім випадків, передбачених законодавством. Оновився підхід до проведення особистого прийому, зокрема передбачено можливість проводити прийом за допомогою відеоконференцзв’язку».

У проєкті Закону № 11082  вдосконалено регулювання щодо розгляду петицій, зокрема шляхом визначення особливостей їх розгляду органом місцевого самоврядування.

Крім того, передбачено, що суб’єкти розгляду забезпечують здійснення щорічного внутрішнього моніторингу за дотриманням вимог цього закону, який полягає у систематичному комплексному спостереженні, проведенні аналізу та оцінки роботи із зверненнями з метою її вдосконалення та прогнозування розвитку.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA