«Ми будемо дуже великою частиною відбудови України!» – керуючий партнер Kostiv & Associates Петро Костів — PRAVO.UA «Ми будемо дуже великою частиною відбудови України!» – керуючий партнер Kostiv & Associates Петро Костів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Ми будемо дуже великою частиною відбудови України!» – керуючий партнер Kostiv & Associates Петро Костів

«Ми будемо дуже великою частиною відбудови України!» – керуючий партнер Kostiv & Associates Петро Костів

  • 19.06.2023 16:25

З керуючим партнером американської юридичної фірми Kostiv & Associates Петром Костівим ми зустрілися в Києві під час White Collar Crime Forum. Петро їздить по всьому світу, але під час перебування в столиці України він не приховував свого здивування, адже телекартинка дещо відрізнялася від того, що він побачив на власні очі.

Навіщо юристи з-за кордону сьогодні їдуть в Україну, як у світі сприймають українців і чому в країні очікується «юридичний вулкан» – про все це і не тільки ЮП поговорила з паном Петром.

 

Петре, що вас привело в Україну?

– До України я приїхав після конференції у Варшаві, де обговорювалися санкцій проти росії. У мене були плани щодо України, зокрема відвідати рідню. Також приїхав з’ясувати певні питання стосовно об’єкта інвестицій для знайомих зі США, які хочуть вкладати в Україну.

Був на Рівненщині, Тернопільщині та зараз у Києві, на форумі White Collar Crime. Чесно кажучи, здивований, що під час війні відбуваються такі заходи. Дуже вражений рівнем підготовки та фаховості дискусії. І вдячний, що мене сюди запросили.

Російсько-українська повномасштабна війна триває вже понад 15 місяців. Як її зараз сприймають у світі та США?

– Я живу в США, але їжджу по всьому світу. Багато працюю в Латинській Америці, в Африці, часто буваю в Європі. Повага до України зараз дуже велика, країна показала себе сильною, об’єднаною перед обличчям ворога. У будь-якому місці в США люди вивішують прапори України – і на великих комерційних будівлях, і на приватних будинках.

США підтримують Україну, тут чітка позиція. Але в Латинській Америці дещо інша ситуація. Це пов’язано насамперед з економікою. Люди втомилися від негараздів, побоюються криз. У них свій менталітет.

Але Україна продовжує дивувати світ своїм духом, доводить, що вона сильна держава.

І я дуже пишаюся, що теж українець!

У 2022 році, після початку російського вторгнення, влада США заявила, що країна готова прийняти 100 тис. українців. Чим зумовлена така обмежена квота? Якою є ситуація цього року?

– Не думаю, що це було обмеження. Українцям дали дуже просту форму, щоби приїхати, надавши спеціальний статус захисту TPS. Міграційні суди приймали рішення на користь українців, до українських мігрантів доволі прихильне ставлення.

Звісно, якщо порівнювати з іншими країнами, кількість невелика, адже переважна більшість українців виїхали до країн Європи. У США ж громадянин або резидент має підписати лише один папірець, щоби прийняти українця. Водночас жодної відповідальності за нього не несе. З одного боку, США опікуються власною безпекою, а з іншого – намагаються допомогти українцям. Американці теж розуміють, що українці поїхали насамперед до Європи, тому допомагають здебільшого грошима, зброєю тощо.

 

Наскільки американське законодавство адаптоване до таких глобальних міграційних викликів, як біженці?

– Міграційне законодавство у США постійно змінюється. Наприклад, свого часу до Сполучених Штатів в’їхало дуже багато біженців із Центральної Америки. Я працюю на 90 % із Латинською Америкою і близько 10 % – із колишнім СРСР. Тому можу про це багато говорити.

У різних країнах час від часу спалахують певні конфлікти. Або, скажімо, комунізм у Венесуелі з відповідними наслідками. Може статися економічна криза, якийсь землетрус тощо. І США вирішують, яку допомогу можуть надати. Американці перевіряють біженців на кордоні, і якщо є підозри, що людина говорить неправду, її повертають назад. Зараз людину, якій відмовлено у в’їзді, в разі спроби перетнути кордон повторно можуть притягти до кримінальної відповідальності. Раніше такого не було, тепер це вже кримінальний злочин.

Варто зауважити, що серед біженців чимало заможних людей. У нас є клієнти з Колумбії, Венесуели, Мексики. Так, вони біженці, але є питання безпеки, бізнесу тощо.

Якщо в певній країні відбуваються непередбачувані події, в США приймають спеціальний акт. Якщо він погано працює на практиці, його адаптують, допрацьовують.

Якої правової допомоги потребують українці в США? З якими проблемами вони стикаються найчастіше?

– Українці цілеспрямовані сильні люди. Вони мають гарну освіту, дуже організовані і тому мають підтримку.

Зазвичай українці хочуть мати права та їздити на автівці, навчатися, мати право на проживання. Найперше, звісно, робота, і чинні програми дають змогу отримати дозвіл на роботу, навчання, соціальний захист.

У США діють програми United for Ukraine та TPS. Там все доволі просто. Заповнивши анкету, людина вже за два тижні може бути в Америці. І таких випадків чимало.

Пам’ятаю, у квітні 2022 року дуже багато українців приїхали в Тіхуану – мексиканське місто, яке межує зі США. І позаяк я живу в Лос-Анджелесі, то поїхав з’ясувати ситуацію. Там були тисячі українців, які жили в наметах. І до них було дуже добре ставлення.

Чи є у вас кейси з релокації бізнесу з України до США? Які загалом існують можливості для тих, хто планує здійснити бізнес-міграцію в Америку?

– Це досить складне питання, адже серед бізнесменів багато тих, хто не прийняв рішення і чекає на подальший розвиток подій в Україні. У контексті війни більшість клієнтів вичікують. Принаймні в США.

Зараз у мене в офісі працюють юристи, які до цього працювали в Києві. Я їх навчив, як працювати з міграційними формами. Було б добре, якби вони ще знали іспанську.

Так, багато бізнесів виїхало з України до країн Європи, у нас цього менше. Проте помітна діяльність українських юрфірм. Ми чуємо багато пропозицій від українських адвокатів, які намагаються увійти в партнерство з нашою юридичною конторою, щоби працювати в США.

І дуже багато тих, хто будує плани на життя після завершення війни.

Чи є якісь спільні проєкти з українськими юрфірмами?

– Я колись був президентом Ukranian American Bar Association і зустрічав багато юристів із Києва, Львова, було чимало заходів. Дуже багато юристів хочуть працювати в партнерстві з американцями, щоб допомагати українцям відкривати бізнес у США. Але водночас допомагати й американцям робити бізнес в Україні. Більше в цьому напрямі.

У нас питань щодо бізнесу українців було більше до війни, але зараз є справді велика зацікавленість. І після завершення війни буде величезна кількість спільних проєктів. Компанії зацікавленні в участі у відновлювальних проєктах, хочуть вкладати кошти, відбудовувати.

З американськими фірмами працювати дуже зручно, бо якщо міжнародні інвестори знають, що є асоціація з американськими юрфірмами, їм набагато комфортніше.

Зі спілкування з колегами знаю, що багато юридичних фірм, які мали офіси в москві, планують переїхати до Києва. Тут буде «юридичний вулкан»!

Значна частина українських біженців пов’язують найближче майбутнє з країною проживання і поки що не планують повертатися в Україну. На вашу думку, чи повинна держава докладати зусиль, щоб громадяни повертались на Батьківщину після нашої перемоги?

– Це дуже важливе питання для держави, вона має робити все можливе, щоб люди поверталися. Тому що за кордон виїхало багато молоді, розумних і талановитих українців. І вони потрібні, щоб відбудовувати країну.

Воднораз в Україні на час війни залишилося дуже багато людей. Бо якби всі повиїжджали, то хто б тоді відбивав усю цю навалу?

Ми розуміємо, щоб люди виїхали через ситуацію, яка склалася, вимушено. Державі обов’язково треба зацікавлювати, створювати умови, плекати таланти і своє майбутнє. Досвід, набутий за кордоном, може бути теж корисним, адже люди підучили мову, дізналися, як влаштоване життя в інших країнах, опанували щось нове. І це також допоможе Україні: ці люди не жили в менталітеті війни, тому будуть корисними для співгромадян, які пережили війну.

 

Якою бачите роль юристів у відбудові України?

– Ми, українські та міжнародні юристи, будемо дуже великою частиною відбудови України!

Днями зустрічався з представниками компанії, в якої є дуже великий проєкт у Рівненській області за участі американців. І вони кажуть, що поки йде війна, вони готують юридичну документацію бізнесу. В Україні будуть величезні можливості для юристів!

Україна буде новою модерновою безпечною державою. Країні треба ще подолати проблеми з корупцією, очиститись, адже іноземці не хочуть, щоб їхні кошти йшли в чиїсь кишені. Сьогодні головна мета юристів – захистити наших людей, щоб усі інвестиції працювали на Україну. Якщо вони працюватимуть, бенефіціарами будуть усі українці.

Тому важливо, що активність серед колег нині не припиняється, є рух, і юридична інфраструктура в країні готова. Треба буде приймати зміни!

Іще важливо підтримувати контакти з міжнародними юристами, які також братимуть участь у відбудові України.

Не маю сумніву, що Україна переможе і після всіх випробувань у нас буде нове майбутнє!

(Бесіду вів Максим Сисоєнко, «Юридична практика»)

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA