Легалізація майна та ухилення від сплати податків - БЕБ розслідує справу щодо колишнього власника українського банку і громадянина рф та Ізраїлю — PRAVO.UA Легалізація майна та ухилення від сплати податків - БЕБ розслідує справу щодо колишнього власника українського банку і громадянина рф та Ізраїлю — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Легалізація майна та ухилення від сплати податків - БЕБ розслідує справу щодо колишнього власника українського банку і громадянина рф та Ізраїлю

Легалізація майна та ухилення від сплати податків – БЕБ розслідує справу щодо колишнього власника українського банку і громадянина рф та Ізраїлю

  • 18.08.2023 15:34
ФОТО: esbu.gov.ua

Детективи Бюро економічної безпеки України склали повідомлення про підозру громадянину рф та Ізраїлю, відомому російському бізнесмену, колишньому власнику українського банку. Про це повідомляє пресслужба Бюро.

Цей громадянин підозрюється в:

  • легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, а саме 1,2 млн доларів США та 1, 93 млн євро (в еквіваленті близько 100 млн грн), вчиненій організованою групою осіб;
  • умисному ухиленні від сплати податків у розмірі 18 млн грн службовими особами акціонерного товариства – банку, вчиненому організованою групою.

Відповідно до фото, яке поширило БЕБ, та інформації зі ЗМІ, мова йде про Міхаіла Фрідмана.

На початку червня БЕБ арештувало 738 об’єктів нерухомості (квартири, торгові центри, земельні ділянки, житлові будинки), які перебувають у власності банку.

Російський бізнесмен був власником опосередкованої частки українського банку. Володів понад 30% його статутного капіталу через кіпрську офшорну компанію.

Український банк, його материнський банк у рф та офшорна компанія пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких і згаданий російський бізнесмен.

Він разом із компаньйонами-росіянами напередодні та упродовж збройної агресії російської федерації проти України здійснили фіктивні правочини та фінансові операції для легалізації (відмивання) активів згаданих компаній на загальну суму понад 1 млрд гривень та їх подальшого виведення з банківської системи в Україні.

Метою таких дій було уникнення можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій та/або застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених Законом України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».

Наприкінці липня 2023 року банк було націоналізовано. Наразі бізнесмен перебуває під санкціями в ЄС, США та Україні.

Як раніше повідомлялося, БЕБ арештувало активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн грн, які перебувають на рахунках у банківській установі, та цінні папери на загальну суму понад 12,4 млрд грн, ймовірно набуті шляхом використання фіктивних правочинів.

Тривають слідчі дії. Складається перелік усього майна бізнесмена як на території України, так і в іноземних юрисдикціях.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками правопорушень (умисне ухилення від сплати податків та легалізація коштів майна, одержаного злочинним шляхом) здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводу співробітників департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA