КЦС ВС застосував модель спільної фізичної опіки під час визначення місця проживання дітей — PRAVO.UA КЦС ВС застосував модель спільної фізичної опіки під час визначення місця проживання дітей — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КЦС ВС застосував модель спільної фізичної опіки під час визначення місця проживання дітей

КЦС ВС застосував модель спільної фізичної опіки під час визначення місця проживання дітей

  • 19.02.2024 15:48

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду вперше застосував модель спільної фізичної опіки у спорі між розлученими батьками щодо місця проживання дітей.

Про це інформує Верховний Суд.

Зокрема, постановою від 16 лютого 2024 року у справі № 465/6496/19 КЦС ВС визначив місце проживання двох молодших малолітніх дітей почергово з кожним із батьків: два тижні з батьком, два тижні з матір’ю, акцентувавши те, що третій, старший син, якому сповнилося 15 років, має право приєднуватися до братів.

Суд постановив, що після двох тижнів той із батьків, із ким проживали діти, зобов’язаний супроводити (привезти) їх до місця проживання другого з батьків та передати під фізичну опіку іншого з батьків.

За обставинами справи

Батько і мати заявили зустрічні позовні вимоги про визначення місця проживання трьох неповнолітніх синів.

Районний суд визначив місце проживання старших синів із батьком, молодшого – з матір’ю.

Апеляційний суд змінив рішення суду першої інстанції, визначив місце проживання молодшого сина також із батьком.

Рішення ВС

Верховний Суд звернув увагу, що під час вирішення спору між розлученими батьками про визначення місця проживання дитини суд, керуючись міжнародними нормами та принципом рівності прав та обов’язків батьків, з урахуванням обставин справи, має право розглянути питання щодо визначення місця проживання дитини з одним із батьків із забезпеченням контакту дитини з іншим із батьків чи застосування спільної фізичної опіки з почерговим проживанням дитини в помешканні кожного з батьків за відповідним графіком.

КЦС врахував, що сторони працюють в одному місті та проживають у передмісті Львова, позитивно характеризуються, висловлюють бажання однаковою мірою піклуватися про дітей.

Також під час розгляду справи кожна зі сторін погоджувалася на встановлення почергової спільної опіки, подала проєкт мирової угоди, однак остаточної згоди щодо всіх умов сторони не дійшли.

ВС взяв до уваги пропозиції сторін та погодився з остаточним висновком органу у справах дітей щодо застосування в сімейній ситуації, з приводу якої існує спір, моделі спільної фізичної опіки батьків щодо дітей.

«Оскільки діти тривалий час проживають із батьком, вони мають відповідні соціальні контакти за місцем проживання батька, виявляють більшу прихильність до нього. Однак очевидно, що діти потребують і материнської турботи та любові, що має позитивно впливати на їхній розвиток. Діти, позбавлені любові, можуть перетворитися на дорослих, сповнених ненависті. Як зазначав професор Гарвардського університету, фахівець із чоловічої психології Віліам Поллак, за відсутності зв’язків із батьками (зокрема матір’ю) маленькі хлопчики, як правило, страждають мовчки, і замість сліз вони згодом можуть «заплакати кулями».

Використання спільної фізичної опіки у цій справі спрямоване на повернення матері в життя і виховання дітей, які потребують як материнського, так і батьківського виховання, що разом формують основу становлення дітей як повноцінних членів суспільства», — зауважив суд.

Також взято до уваги необхідність забезпечення спільного проживання братів з огляду на їхній емоційний зв’язок, взаємопідтримку та бажання проживати разом, що відповідає принципу якнайкращого забезпечення інтересів дітей.

Читайте також: Злочини проти Майдану —
ДБР скерувало до суду понад 100 справ

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA