Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР рекомендує прийняти в цілому три законопроєкти — PRAVO.UA Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР рекомендує прийняти в цілому три законопроєкти — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР рекомендує прийняти в цілому три законопроєкти

Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР рекомендує прийняти в цілому три законопроєкти

  • 02.05.2024 13:22

1 травня 2024 року Комітет з питань правоохоронної діяльності розглянув проєкт закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України та інших законів України щодо запровадження діяльності Спеціалізованої економічної прокуратури (реєстр. № 11087). Про це повідомляє парламентський портал.

Проєкт закону підготовлено з метою зменшення протиправного тиску органів досудового розслідування та органів прокуратури на бізнес, а також забезпечення ефективного нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України.

Цей законопроєкт було відхилено.

Також Комітет розглянув інші законопроєкти, підготовлені до розгляду у першому та другому читаннях.

Зокрема, проєкт закону про внесення зміни до частини 1 статті 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» (реєстр. № 11168) розроблено з метою забезпечення безперервного та безперешкодного здійснення прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури покладених на них функцій та привести статті 14 Закону України 2 «Про оперативно-розшукову діяльність» у відповідність до Закону України «Про прокуратуру».

Комітет рекомендує парламенту прийняти законопроєкт № 1116 за основу і в цілому.

Також Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення (реєстр. № 10379)з другому читанні та в цілому як закон.

Цілями та завданнями вказаного законопроєкту є удосконалення з урахуванням вимог воєнного стану засад адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Після численних обговорень Комітет підтримав редакцію законопроєкту щодо посилення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яка була підтримана народними депутатами України спільно з Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством оборони України, яке на засіданні представила Заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова.

Крім того, Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому як проєкт закону про внесення змін до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо усунення законодавчого недоліку (прогалини) відносно адміністративної відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх дітей (реєстр. № 9390).

Законопроєкт розроблений для вирішення проблеми законодавчих підстав притягнення батьків або осіб, які їх замінюють, до адміністративної відповідальності за ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей віком до 14 років.

Також Комітет розглянув у першому читанні та рекомендує прийняти за основу проєкт закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо оперативності кримінального провадження з дотримання міжнародних стандартів та принципу верховенства права (реєстр. № 11039).

Метою законопроєкту є підвищення оперативності кримінального провадження з дотриманням міжнародних стандартів, прав та інтересів сторін кримінального провадження та принципу верховенства права.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA