Кримські активи Ощадбанку: Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з рф 1,1 млрд дол. США — PRAVO.UA Кримські активи Ощадбанку: Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з рф 1,1 млрд дол. США — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Кримські активи Ощадбанку: Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з рф 1,1 млрд дол. США

Кримські активи Ощадбанку: Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з рф 1,1 млрд дол. США

  • 07.12.2022 17:35
Верховний суд Франції скасував рішення Апеляційного суду м. Парижа та залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з рф на користь Ощадбанку 1,1 млрд дол. США плюс відсотки, які будуть нараховуватись з моменту винесення рішення до часу фактичної компенсації (близько 100 тисяч доларів США щоденно). Про це повідомила у ФБ Ірина Мудра, заступниця міністра юстиції, яка раніше обіймала посаду  директорки департаменту комплаєнс-контролю та нагляду за виконанням регуляторних вимог Ощадбанку.
“Це більше ніж перемога для України! Це одна з тих історій, які надихають боротись далі й доводять, що справедливість можлива. Чимало людей в Україні та за кордоном працювали заради такого результату. Але особливо я б хотіла сьогодні подякувати Андрію Пишному, який у 2015 році вирішив боротися та подавати позов проти рф. Саме він вибрав найкращих юристів з лондонського Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, завжди вірив, що банк досягне справедливості, та керував процесом від самого початку. А ще я щиро вдячна Ірині Кірєєвій, яка максимально вкладалась у цей проєкт разом із нашими колегами з Asters (Андрій Пожидаєв, Олексій Дідковський, Світлана Чепурна, Анна Ткачова).
Та, звісно, теперішньому керівництву Ощадбанку (Сергій Наумов,  Роза Тапанова, Арсен Мілютін), які завершили почате нами перемогою”, – так прокоментувала пані Ірина рішення французького суду.
“Щоб ви розуміли масштаби зробленого — обсяг позовної заяви Ощадбанку проти рф з усіма додатками становив більш ніж 30 000 аркушів. Ще раз: тридцять тисяч сторінок, які доводять незаконність експропріації інвестицій Ощадбанку, які розміщувалися в Криму. 76 кілограмів у шести коробках. І кожна сторінка доводить конкретні факти порушення міжнародного права і підтверджує, що Ощадбанк має право на справедливу компенсацію”, – нагадала Ірина Мудра.
Нагадаємо, що росія оскаржувала обґрунтованість застосування Україною як підстав для позову щодо конфіскованих кримських активів двосторонньої угоди  між країнами про заохочення і взаємний захист інвестицій. На думку рф, угода не захищала “інвестиції радянського періоду”.

В той час Ощадбанк відповідно до ухвали Київського апеляційного суду отримав виконавчі документи, які мали дозволити  стягнути з росії на території України компенсацію за шкоду, заподіяну окупацією українського Криму.

Міжнародний арбітраж 26 листопада 2018 року виніс рішення, яким оцінив завдані Ощадбанку збитки на суму 1,3 млрд дол. США. Також сума компенсації включає відсотки, що нараховуються щодня до моменту виконання відповідного рішення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA