Комітет з питань правової політики підтримав законопроєкт щодо соціального страхування суддів — PRAVO.UA Комітет з питань правової політики підтримав законопроєкт щодо соціального страхування суддів — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комітет з питань правової політики підтримав законопроєкт щодо соціального страхування суддів

Комітет з питань правової політики підтримав законопроєкт щодо соціального страхування суддів

  • 20.11.2023 10:50

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні проєкт закону про внесення зміни до статті 141 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо соціального страхування» (реєстр. № 9634), поданий Кабінетом Міністрів України. Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту його метою є узгодження Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пропонується виключити з частини 1 статті 141 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» положення про те, що обов’язкове державне страхування життя і здоров’я суддів здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, та викласти цю частину у такій редакції: «Обов’язкове державне соціальне страхування життя і здоров’я суддів здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Комітет з питань правової політики прийняв рішення рекомендувати парламенту включити цей законопроєкт до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Комітет з питань правової політики також розглянув проєкт закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо врегулювання окремих питань у зв’язку з припиненням Фонду соціального страхування України (реєстр. № 9660).

Законопроєкт розроблено з метою узгодження Цивільного кодексу України із Законом України від 21.09.2022 № 2620-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності 1 січня 2023 року. Цим законом реорганізовано Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду шляхом приєднання до Пенсійного фонду України, який разом з його територіальними органами є правонаступниками Фонду соціального страхування України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду та їх відділень.

Для реалізації цієї мети у проєкті пропонується внести зміни до статей 105 і 111 Цивільного кодексу України, уточнивши, що в процесі виконання рішень про припинення або ліквідацію юридичної особи комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційні комісії, ліквідатори) мають взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити зазначений законопроєкт до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA