Колишньому кінцевому бенефіціару «ПриватБанку» та екскерівникам установи повідомлено про підозру — PRAVO.UA Колишньому кінцевому бенефіціару «ПриватБанку» та екскерівникам установи повідомлено про підозру — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Колишньому кінцевому бенефіціару «ПриватБанку» та екскерівникам установи повідомлено про підозру

Колишньому кінцевому бенефіціару «ПриватБанку» та екскерівникам установи повідомлено про підозру

  • 07.09.2023 16:15

7 вересня 2023 року за погодження керівника САП детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів «ПриватБанку» кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та ще 5 особам – колишнім працівникам банківської установи. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Слідством встановлено, що протягом січня – березня 2015 року один із власників «ПриватБанку» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки в статутному капіталі банку розробив злочинний план із заволодіння коштами банківської установи.

Повідомляється, що для реалізації свого злочинного умислу особа залучила п’ятьох працівників банку, серед яких голова правління ПАТ КБ «ПриватБанк»; заступник керівника напряму – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ «ПриватБанк»; заступник голови правління «ПриватБанку» – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ «ПриватБанк».

Схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю шляхом підробки відповідних документів.

Частина цих коштів у розмірі понад 446 млн грн була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара «ПриватБанку» через низку фінансових операцій з підконтрольними компаніями та згодом внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог Програми фінансового оздоровлення «ПриватБанку». Рештою ж коштів зловмисники розпорядились на власний розсуд.

Дії всіх фігурантів кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених стст. 191, 209, 366 Кримінального кодексу України, залежно від ролі кожного учасника злочинної схеми.
Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 6 вересня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно топменеджерів «ПриватБанку».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA