Справу стосовно топменеджерів «ПриватБанку» скеровано до суду — PRAVO.UA Справу стосовно топменеджерів «ПриватБанку» скеровано до суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справу стосовно топменеджерів «ПриватБанку» скеровано до суду

Справу стосовно топменеджерів «ПриватБанку» скеровано до суду

  • 07.09.2023 12:05
стратегічні напрями діяльності банків

6 вересня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишніх голови правління «ПАТ КБ «ПриватБанк», його першого заступника, заступника, а також трьох керівників департаментів указаного банку. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Встановлено, що вказані особи у грудні 2016 року, за день до визнання ПАТ КБ «ПриватБанк» неплатоспроможним, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з ПАТ КБ «ПриватБанк» компаній.

Кошти перерахувались декількома траншами на дві різні компанії: 85,2 млн грн на рахунок однієї пов’язаної з учасниками схеми компанії, ще 136,8 млн грн – на користь іншої. Згодом ці кошти учасники схеми вивели за кордон з метою легалізації.

Крім того, у переддень націоналізації банку вказані особи розтратили понад 8,2 млрд грн шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів перед AS Privatbank (Латвія) за рахунок коштів «ПриватБанку», розміщених на кореспондентських рахунках в AS Privatbank (Латвія). Також для подальшої неможливості стягнення коштів на користь ПАТ КБ «ПриватБанк» та прикриття вчиненого злочину особи організували незаконну та документально не обґрунтовану заміну боржника на підконтрольну та пов’язану з ПАТ КБ «ПриватБанк» компанію.

Дії осіб кваліфіковані:

  • ексголови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» – за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1,2 ст. 366 Кримінального кодексу України;
  • колишнього першого заступника голови правління «ПриватБанку» – за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України;
  • ексзаступника голови правління «ПриватБанку» – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України;
  • колишнього начальника департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ «ПриватБанк» та начальника департаменту операційного напрямку АТ КБ «ПриватБанк» – за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України;
  • ексначальника департаменту підтримки міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк» – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA