ККС ВС вказав, у якій валюті має бути відшкодована майнова шкода потерпілим від злочину — PRAVO.UA ККС ВС вказав, у якій валюті має бути відшкодована майнова шкода потерпілим від злочину — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ККС ВС вказав, у якій валюті має бути відшкодована майнова шкода потерпілим від злочину

ККС ВС вказав, у якій валюті має бути відшкодована майнова шкода потерпілим від злочину

  • 26.06.2024 16:30

Оскільки засуджений заволодів коштами потерпілих у доларах США, то ця сума має бути їм відшкодована саме у вказаній іноземній валюті, а не в її гривневому еквіваленті.

На це вказав Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду у своєму висновку, зробленому в постанові від 9 травня 2024 року у справі № 759/4769/14.

За обставинами справи

Представник потерпілих у касаційній скарзі зауважував, що цивільні позови потерпілих у справі були вирішені районним судом з порушенням норм цивільного права, оскільки стягненню на їхню користь із засудженого підлягали грошові кошти в іноземній валюті, а не їх еквівалент у гривнях на час вчинення злочинів.

Висновки ВС

ККС ВС визнав обґрунтованими такі доводи касаційної скарги.

ВС підкреслив, що наведена в ухвалі апеляційного суду позиція про те, що у кримінальному провадженні підлягає відшкодуванню шкода, заподіяна кримінальним правопорушенням на час його вчинення, в гривневому еквіваленті, не ґрунтується на матеріалах провадження, положеннях цивільного процесуального законодавства та суперечить вимогам статті 128 КПК України.

«Судом у справі було встановлено, що засуджений заволодів майном потерпілих у доларах США і ця сума має бути їм відшкодована, інакше буде порушено принципи законності та справедливості в кримінальному провадженні, а вартість майна в гривневому еквіваленті на час вчинення злочину впливає лише на кваліфікацію дій засудженого залежно від розміру заподіяної шкоди», — зауважив ККС ВС.

Читайте також: Злочини проти основ
національної безпеки — актуальні
питання та судова практика

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA