600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Кабмін перерозподілив кошти держбюджету та збільшив видатки на трансплантацію

Кабмін перерозподілив кошти держбюджету та збільшив видатки на трансплантацію

  • 09.12.2021 15:35

Сьогодні, 9 грудня, Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2021 рік”, а це означає, що видатки на трансплантацію буде збільшено.

Згідно з розпорядженням обсяг видатків споживання за бюджетною програмою  «Реалізація пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів» буде збільшено на 90 млн грн за рахунок відповідного зменшення видатків за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном».

Цей перерозподіл ще раз засвідчує  ефективність реалізації пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, оскільки щораз більше українців отримують високотехнологічну допомогу в нашій країні. Кошти з програми «Лікування громадян України за кордоном» перерозподіляються в іншу програму, яка дозволяє оплачувати послуги з трансплантації в Україні.

Ще 39,9 млн грн з цієї ж бюджетної програми перерозподілено з метою придбання медичного обладнання та устаткування на програму «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я».

Такі зміни дають змогу збільшити доступність та підвищити якість медичної допомоги методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин в Україні.

Крім того, постанова дає можливість більш ефективно використовувати кошти державного бюджету, а саме видатки на трансплантацію, адже вартість аналогічних послуг із трансплантації за кордоном значно перевищує затверджені урядом тарифи.

Читайте також: Згоду на посмертне донорство дозволять подавати в електронній формі без нотаріального посвідчення – прийнято за основу законопроєкт.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA