600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Згоду на посмертне донорство дозволять подавати в електронній формі без нотаріального посвідчення – прийнято за основу законопроєкт

Згоду на посмертне донорство дозволять подавати в електронній формі без нотаріального посвідчення – прийнято за основу законопроєкт

  • 21.09.2021 15:13

Депутати підтримали в першому читанні законопроєкт № 5831 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині”.

Зокрема, документ визначає, що згода або незгода особи на посмертне донорство, заява про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди може подаватись у:

  • письмовій,
  • електронній формі за підписом особи, яка висловлює своє волевиявлення.

Такі правочини не потребуватимуть нотаріального посвідчення чи засвідчення справжності підпису зазначеної особи нотаріусом.

Письмова згода живого донора на вилучення у нього органу чи його частини надаватиметься донором особисто уповноваженому трансплант-координатору.

Зі списку заборон на вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів у померлої особи виключається умова щодо відсутності письмової згоди її повноважного представника, наявність якого встановлено трансплант-координатором згідно з даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин.

Додаються умови, за яких живим донором гемопоетичних стовбурових клітин може бути також особа віком до 18 років:

Вилучення у донора гемопоетичних стовбурових клітин має проводитись безоплатно для донора. У випадках, передбачених законодавством, донор матиме право на відшкодування витрат, пов’язаних зі здійсненням донорства (крім витрат, пов’язаних із вилученням анатомічних матеріалів).

Відомості про потенційних донорів гемопоетичних стовбурових клітин вноситимуть до Державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів здійснюватиметься з 1 квітня 2023 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA