600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 19–23 липня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 19–23 липня

 • 26.07.2021 16:23
 1. Олег Прудивус: визначення базових окладів працівників апаратів судів — один з пріоритетів формування бюджетної політики на наступний рік

Член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус під час чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, вкотре наголосив, що розмір посадових окладів працівників судів наразі не відповідає потребам сьогодення, що унеможливлює формування якісного складу апаратів судів і сприяє інтенсивному відтоку кваліфікованих кадрів з органів судової влади.

Олег Прудивус зазначив, що ВРП ініціювала проведення спільної наради з очільниками Державної судової адміністрації України та Ради суддів України, учасники якої узгодили спільну позицію щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з метою чіткого визначення окладів і обов’язкових надбавок працівникам апаратів судів та розробки відповідного проєкту документа. Вказані напрацювання найближчим часом будуть представлені на розгляд робочої групи.

«Зафіксовані законом виплати мають бути достатніми для забезпечення конкурентної заробітної плати. Наразі всі зацікавлені сторони оперативно опрацьовують механізм визначення розміру базових окладів з урахуванням позицій судів першої та апеляційної інстанцій, а також вищих судів та Верховного Суду», — зауважив член ВРП.

2. Сім аргументів, чому законопроєкт № 5068 провалить судову реформу, — звернення ВРП

Вища рада правосуддя вчергове звернула увагу народних депутатів України, Президента України на необхідність доопрацювання законопроєкту № 5068 задля недопущення конституційної кризи та колапсу судової влади. В.о. голови ВРП Олексій Маловацький опублікував блог щодо можливої неконтитуційності проєкту.

3. Президент призначить 12 суддів 

20 липня 2021 року Вища рада правосуддя прийняла рішення внести Президентові подання про призначення:

 • КЛИМЕНКО Ірини Сергіївни — на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва;
 • ОКИС Тетяни Олександрівни — на посаду судді Житомирського окружного адміністративного суду;
 • КУЧУГУРНОЇ Наталії Вікторівни — на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду;
 • ШАМШУРІНОЇ Марії Вікторівни — на посаду судді Господарського суду Вінницької області.

22 липня 2021 року вирішено внести Президентові подання про призначення ще 8 суддів:

 • ГРИГОРОВА Дмитра Володимировича — на посаду судді Харківського окружного адміністративного суду;
 • ГОРПИНЮКА Ігоря Євгеновича — на посаду судді Господарського суду Івано-Франківської області;
 • ТРОФІМОВА Ігоря Вадимовича — на посаду судді Господарського суду Харківської області;
 • ПРИХОДЬКО Оксани Григорівни — на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва;
 • БОГАТИНСЬКОГО Богдана Вікторовича — на посаду судді Запорізького окружного адміністративного суду;
 • СИДОРУКА Антона Івановича — на посаду судді Сумського окружного адміністративного суду;
 • МОЛЧАН Олени Володимирівни — на посаду судді Шевченківського  районного суду міста Києва;
 • ВОВК Оксани Іванівни — на посаду судді Печерського районного суду міста Києва.

4. Двох суддів відряджено до інших судів

Вища рада правосуддя 20 липня 2021 року вирішила відрядити двох суддів для здійснення правосуддя строком на один рік з 4 серпня 2021 року, а саме:

 • суддю Харківського апеляційного адміністративного суду КУРИЛО Ліану Володимирівну — до Другого апеляційного адміністративного суду;
 • суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області  ВОЛКОВУ Юлію Федорівну — до Ковельського міськрайонного суду Волинської області.

5. Одеську суддю звільнено у відставку

20 липня 2021 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку Ващенко Людмилу Георгіївну — з посади судді Одеського апеляційного суду.

6. Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Тальнівського районного суду Черкаської області

Рішенням від 1 липня 2021 року № 1448/0/15-21 ВРП оголосила про початок процедури відрядження 2 суддів до Тальнівського районного суду Черкаської області. ВРП відповідно до рішення від 20 липня 2021 року № 1620/0/15-21 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Тальнівського районного суду Черкаської області до 30 липня 2021 року.

7. Відсторонено двох суддів у зв’язку з рішенням про їх звільнення за дисциплінарний проступок

21 липня 2021 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Дмитра Усатова та застосувала до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення.

21 липня 2021 року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко Ірини Олексіївни до дисциплінарної відповідальності та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади.

У разі ухвалення органом, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя. 

 8. Розпочалася процедура відрядження суддів до чотирьох судів

Вища рада правосуддя відповідно до рішень від 20 липня 2021 року № 1617/0/15-21№ 1618/0/15-21 та № 1619/0/15-21 оголошує про початок процедури відрядження:

 • Олевського районного суду Житомирської області — 1 судді;
 • Першого апеляційного адміністративного суду — 5 суддів;
 • Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області — 2 суддів.

Рішенням від 22 липня 2021 року № 1678/0/15-21  оголошено початок процедури відрядження 6 суддів до Святошинського районного суду міста Києва.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні до 30 липня 2021 року подати до Вищої ради правосуддя необхідні документи. Детальніше тут.

 9. П’ятеро суддів звільнено у відставку 

22 липня 2021 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

 • Гріпаса Юрія Олексійовича — з посади судді Запорізького апеляційного суду;
 • Папаригу Варвару Анатоліївну — з посади судді Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;
 • Слюсарчук Наталію Федорівну — з посади судді Богунського районного суду міста Житомира;
 • Щавурську Наталію Борисівну — з посади судді Тернопільського апеляційного суду.

Крім того, 22 липня 2021 року звільнилася з посади судді у відставку член Вищої ради правосуддя Іванова Лариса Броніславівна. Відповідно до статті 25 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» звільнення Лариси Іванової з посади судді у відставку не припиняє її повноважень як члена Вищої ради правосуддя.

10. ВРП висловила позицію щодо законопроєктів про врегулювання питань припинення Верховного Суду України

Надано консультативний висновок щодо законопроєктів № 5456 та № 5456-1, спрямованих на усунення інституційного дуалізму у функціонуванні найвищої інстанції судової гілки влади, врегулювання питання продовження суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів.

Україна виплатить по 5 тис. євро вісьмом суддям ВСУ, які «зависли» в судовій реформі: рішення ЄСПЛ у справі «Гуменюк та інші проти України»

Рада позитивно сприймає положення законопроєктів щодо порядку припинення Верховного Суду України як юридичної особи та визначення статусу суддів цього суду, адже це дасть змогу забезпечити виконання рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та врегулювати на законодавчому рівні питання суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України і вищих спеціалізованих судів. Водночас ВРП висловила низку зауважень та застережень до законопроєктів, які потребують врахування.

Проаналізувавши обидва законопроєкти, Рада вирішила підтримати законопроєкт № 5456-1 за умови врахування у ньому норм законопроєкту № 5456, підтриманих ВРП у консультативному висновку.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA