600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зареєстровано законопроєкт щодо переведення суддів ВСУ до Верховного Суду

Зареєстровано законопроєкт щодо переведення суддів ВСУ до Верховного Суду

  • 28.05.2021 09:05

У парламенті зареєстровано законопроєкт № 5456 та альтернативний № 5456-1 щодо узгодження положень Закону України “Про судоустрій і статус суддів” із рішенням Конституційного Суду України від 18.02.2020 № 2-р/2020.

Нагадаємо, цим рішенням КСУ визнав неконституційною частину пункту 7 перехідних положень закону «Про судоустрій і статус суддів», яким передбачено ліквідацію Верховного Суду України після початку роботи Верховного Суду.

Законопроєкт пропонує узгодити ці норми та визначити, що Верховний Суд України як орган державної влади перейменовується у Верховний Суд та продовжує діяти як найвищий суд у системі судоустрою України. Верховному Суду передається матеріально-технічна база Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України.

Судді ВСУ з дня початку роботи Верховного Суду мають продовжити здійснювати свої повноваження як судді ВС відповідної спеціалізації. Їх відповідність посаді має оцінити Вища кваліфікаційна комісія суддів України протягом 6 місяців із дня набрання чинності цим законом.

Нагадаємо, раніше Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зазначала, що переведення у ВС очікують 9 суддів ВСУ.

Судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і  кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України зможуть звернутися до Вищої ради правосуддя із заявою про переведення без конкурсу до визначеного суддею апеляційного суду незалежно від наявності у такому суді вакантних посад. У разі недостатності у відповідному суді вакансій, необхідних для переведення суддів, кількість таких вакансій підлягає збільшенню.

Працівники апарату суду ВСУ, повноваження яких не припинено, також мають мають бути переведені на рівнозначні посади до апарату Верховного Суду.

Також законопроєктом передбачено, що в разі звільнення у відставку суддям ліквідованих вищих спеціалізованих судів гарантуватимуть збереження статусу судді відповідного суду та призначення щомісячного грошового утримання з огляду на розмір суддівської винагороди, що обчислюється з базового розміру посадового окладу  судді Верховного Суду з урахуванням коефіцієнта 0.85.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA