АРМА та Консультативна місія ЄС в Україні обговорили основні напрями співпраці — PRAVO.UA АРМА та Консультативна місія ЄС в Україні обговорили основні напрями співпраці — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АРМА та Консультативна місія ЄС в Україні обговорили основні напрями співпраці

АРМА та Консультативна місія ЄС в Україні обговорили основні напрями співпраці

  • 26.01.2024 15:47

24 січня 2024 року керівництво Агентства з розшуку та менеджменту активів провело робочу зустріч із делегацією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Про це повідомляє пресслужба Нацагентства.

АРМА представляли керівник органу Олена Дума, заступник голови АРМА Павло Великоречанін, заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) АРМА Станіслав Петров та заступник голови АРМА з питань європейської інтеграції, надзвичайний і повноважний посол Грігол Катамадзе.

КМЄС представляли голова місії Рольф Холмбо, керівник управління з питань верховенства права КМЄС Вероніка Крісткова та голова відділу з питань кримінальних розслідувань та організованої злочинності КМЄС Маркус Міттерер.

Передусім сторони сфокусували діалог на основних напрямах співпраці АРМА з КМЄС. Очільниця Нацагентства поінформувала колег про діяльність АРМА та перші кроки у напрямку переформатування та вдосконалення роботи державного органу.

«Ми маємо єдині цілі: знищити корупційні схеми, зробити Агентство транспарентним та досягти максимальної ефективності наповнення бюджету країни для того, щоби наблизити нашу перемогу», – сказала Олена Дума.

Також керівник АРМА звернула увагу делегації КМЄС на ключові досягнення Нацагентства:

  1. відкриття Реєстру арештованих активів;
  2. формування нового, прозорого та конкурентного підґрунтя для відбору управителів та реалізаторів арештованих активів;
  3. зміну «зацементованого» негативного ставлення до АРМА за кордоном. Як докази очільниця Нацагентства навела такі досягнення:.

а) прийняття АРМА до наглядової ради BAMIN (Міжвідомчої мережі з управління активами Балканського регіону);

б) прийняття АРМА до Європейської мережі партнерів проти корупції (EPAC/EACN);

в) участь АРМА у 10-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції.

Олена Дума також розповіла про майбутні плани роботи Агентства у 2024 році і звернулась до КМЄС з пропозицією посприяти у створенні Офісу реформ при АРМА та продовженні постачання програмного забезпечення.

Окрім цього, голова АРМА звернулася до колег з КМЄС щодо підтримки у максимально швидкому ухваленні проєкту Закону № 10069, який розблоковує можливість управління Нацагентством арештованими корпоративними правами, власниками яких є не тільки злочинці, але й росіяни та білоруси. Керівник управління з питань верховенства права КМЄС Вероніка Крісткова запевнила про якнайшвидший розгляд цього проєкту закону та подальшу підтримку АРМА у питаннях дотримання правових стандартів ЄС.

Зрештою, КМЄС була запрошена взяти участь у Міжнародному форумі АРМА, запланованому на кінець червня ц.р., та презентації річного звіту про роботу АРМА (у березні 2024 року).

Зі свого боку, Рольф Холмбо привітав розвиток АРМА щодо відкритості, підзвітності та ефективності за останній період та пояснив, що роль КМЄС у вивченні можливостей подальшої підтримки АРМА буде доповнювати взаємодію та підтримку з боку інших структур ЄС, зокрема Представництва Європейського Союзу в Україні та Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI). Він також високо оцінив зусилля АРМА з відновлення доступу громадськості до Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, що є значним кроком до прозорості та підзвітності.

«Надалі важливо зміцнювати нормативно-правову базу, яка забезпечує діяльність АРМА, гарантуючи прозорий відбір керівництва та проведення зовнішнього аудиту», – наголосив голова КМЄС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA