Апеляційний суд прийняв рішення на користь ФГВФО у справі «АРТЕМ-БАНКу» — PRAVO.UA Апеляційний суд прийняв рішення на користь ФГВФО у справі «АРТЕМ-БАНКу» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Апеляційний суд прийняв рішення на користь ФГВФО у справі «АРТЕМ-БАНКу»

Апеляційний суд прийняв рішення на користь ФГВФО у справі «АРТЕМ-БАНКу»

  • 19.04.2023 17:33
гарантування вкладів

Північний апеляційний господарський суд прийняв постанову, якою задовольнив позов Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до колишніх керівників АТ «АРТЕМ-БАНК». Зокрема, суд вирішив стягнути шкоду, заподіяну банку та його кредиторам, в розмірі 15,9 млн грн. Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

Суд апеляційної інстанції погодився з доводами Фонду про те, що менеджмент банку, ухвалюючи рішення у 2015 році про інвестування реальних грошових коштів банку в неліквідні цінні папери, випущені емітентами з ознаками фіктивності та незадовільним фінансовим станом, діяв всупереч інтересів АТ «АРТЕМ-БАНК» та його кредиторів. Такі дії свідчили про неналежне виконання посадовими особами Банку їхніх фідуціарних обов’язків у сфері організації господарської діяльності АТ«АРТЕМ-БАНК», тобто обов’язків діяти якнайкраще в інтересах клієнтів банку. Тож суд підтвердив стягнення з цих осіб збитків, завданих банку.

Стягнуті на підставі судового рішення кошти Фонд спрямує на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможного АТ «АРТЕМ-БАНК», що залишилися незадоволеними за результатами проведення ліквідаційної процедури банку у зв’язку з недостатністю його майна (активів).

Також повідомляється, що загальна сума вимог кредиторів АТ «АРТЕМ-БАНК» становить 196,83 млн грн, з яких станом на 01.03.2023 задоволено вимог на 42,13 млн грн. Процедуру ліквідації АТ «АРТЕМ-БАНК» розпочато 16 грудня 2016 р. відповідно до рішення правління НБУ від 15 грудня 2016 року № 492-рш «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «АРТЕМ-БАНК» та рішення виконавчої дирекції Фонду від 16 грудня 2016 року № 2857 «Про початок процедури ліквідації АТ «АРТЕМ-БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA