АМКУ затвердив порядок врегулювання у справах (settlement), який передбачає співпрацю суб’єкта господарювання з АМКУ шляхом визнання факту вчинення порушення законодавства, його припинення та усунення причин і наслідків в обмін на зменшення розміру штрафу на 15% — PRAVO.UA АМКУ затвердив порядок врегулювання у справах (settlement), який передбачає співпрацю суб’єкта господарювання з АМКУ шляхом визнання факту вчинення порушення законодавства, його припинення та усунення причин і наслідків в обмін на зменшення розміру штрафу на 15% — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ затвердив порядок врегулювання у справах (settlement), який передбачає співпрацю суб’єкта господарювання з АМКУ шляхом визнання факту вчинення порушення законодавства, його припинення та усунення причин і наслідків в обмін на зменшення розміру штрафу на 15%

АМКУ затвердив порядок врегулювання у справах (settlement), який передбачає співпрацю суб’єкта господарювання з АМКУ шляхом визнання факту вчинення порушення законодавства, його припинення та усунення причин і наслідків в обмін на зменшення розміру штрафу на 15%

  • 13.10.2023 17:04
Інфографіка АМКУ amcu.gov.ua

Антимонопольний комітет України на засіданні 12 жовтня схвалив проєкт розпорядження «Про затвердження Порядку врегулювання у справах про антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання та зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку». Документ розроблений на виконання положень Закону України від 09.08.2023 № 3295-ІХ (про перший етап реформи АМКУ). Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Процедура врегулювання у справах – це ефективний інструмент, який сприяє прискоренню розслідувань найбільш серйозних порушень конкурентного законодавства та економить ресурси конкурентних відомств, необхідні для проведення таких розслідувань.

Вона передбачає співпрацю суб’єкта господарювання з органом Комітету шляхом визнання відповідачем у справі факту вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, припинення такого порушення та усунення його причин і наслідків в обмін на зменшення розміру штрафу на 15%.

Процедура може бути застосована у справах про зловживання монопольним становищем та антиконкурентні узгоджені дії, крім випадків спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.

Проте, зазначають в АМКУ, процедура врегулювання має певні винятки та не застосовується, якщо:

  • антиконкурентні узгоджені дії або зловживання монопольним становищем не можуть бути припинені, а їх причини та наслідки не можуть бути усунуті діями відповідача;
  • справа за ознаками вчинення відповідачем антиконкурентних узгоджених дій чи зловживання монопольним становищем розпочата протягом п’яти років із дня прийняття рішення про притягнення його до відповідальності за інше порушення з тією самою правовою кваліфікацією.

Порядок застосування процедури врегулювання у справах деталізує:

  • порядок ініціювання процедури врегулювання у справах;
  • порядок та умови подання та розгляду Комітетом заяв на ініціювання процедури врегулювання у справах;
  • порядок та умови укладання угод про врегулювання у справах.

Практика врегулювання у справах застосовується в більшості конкурентних відомств світу та в усіх конкурентних відомствах ЄС. Тому ухвалення цього документа – ще один крок до інтеграції українського конкурентного законодавства із законодавством ЄС.

 

Більше про проєкт розпорядження АМКУ

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA