Актуальна практика КЦС ВС за березень 2024 року — PRAVO.UA Актуальна практика КЦС ВС за березень 2024 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Актуальна практика КЦС ВС за березень 2024 року

Актуальна практика КЦС ВС за березень 2024 року

  • 22.04.2024 15:33

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду опублікував огляд судової практики за березень 2024 року.

У черговому огляді зібрано актуальні висновки Касаційного цивільного суду у складі ВС, згруповані за різними категоріями справ.

Спори про захист честі, гідності і ділової репутації

  • Суд не має права зобов’язувати відповідача вибачатися перед позивачем у тій чи іншій формі, оскільки примусове вибачення як спосіб судового захисту гідності, честі чи ділової репутації за поширення недостовірної інформації не передбачено законом.

Спори, що виникають із питань захисту права власності

  • У разі подання віндикаційного позову належним відповідачем є володілець майна. Якщо під час розгляду справи майно перейшло у володіння іншої особи, у зв’язку з чим суд здійснив заміну відповідача, то подання позову до попереднього володільця перериває позовну давність і за вимогою до іншої особи.

Спори, що виникають із виконання чи невиконання договірних/недоговірних зобов’язань

  • Домовленість між фізичною особою та фізичною особою — підприємцем щодо постачання товару на умовах попередньої оплати без визначення строків передачі товару у власність покупця для побутового (домашнього) використання є усним договором купівлі-продажу, а не договором поставки. Невиконання умов цього договору щодо передачі товару покупцеві, у тому числі в семиденний строк від дня пред’явлення вимоги, є підставою для його розірвання та нарахування на суму попередньої оплати процентів відповідно до частини 3 статті 536 ЦК України.

Спори, що виникають із сімейних правовідносин

  • У випадку звернення з позовом про виключення відомостей з актового запису про народження дитини самої дитини, яка досягла повноліття та вважає відповідача своїм біологічним батьком, який у момент зачаття та народження дитини не перебував у шлюбі з матір’ю дитини, а запис про батька дитини у Книзі записів народжень зроблено на підставі статті 54 КпШС України, оскільки мати на час народження дитини перебувала в зареєстрованому шлюбі з іншим чоловіком, позов підлягає розгляду судом по суті згідно з частиною 2 статті 53 КпШС України.

Справи окремого провадження

  • Конфлікт між заявником та чоловіком його сестри, які не проживають разом, не пов’язані спільним побутом та не мають взаємних прав і обов’язків, при цьому останній не входить до переліку осіб, на яких поширюється дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання, не може розглядатися як домашнє насильство в розумінні Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», тому в такому випадку не може бути видано обмежувальний припис.

Щодо застосування норм процесуального права

  • Правовідносини, з яких виник спір між працівником і консульською установою іноземної держави в Україні про поновлення на роботі, врегульовано трудовим договором, що укладений між сторонами без отримання згоди інших державних органів іноземної держави, а також трудовим законодавством України, тому відсутність згоди відповідної держави на участь у такій справі консульської установи як відповідача не може бути підставою для закриття провадження у справі згідно з пунктом 1 частини 1 статті 255 ЦПК України.

Огляд судової практики КЦС ВС за березень 2024 року

Читайте також: Чи зацікавлена держава
втрачати кошти в процедурах банкрутства?

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA