Зміни в системі валютного регулювання — аналіз Asters — PRAVO.UA Зміни в системі валютного регулювання — аналіз Asters — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зміни в системі валютного регулювання — аналіз Asters

Зміни в системі валютного регулювання — аналіз Asters

  • 17.05.2022 12:07

Реагуючи на ситуацію в економіці та платіжному балансі країни, Національний банк України оперативно корегує раніше встановлені правила роботи банківської системи у період воєнного стану. Упродовж квітня та на початку травня 2022 року спостерігається тенденція запровадження нових та корекції наявних обмежень, спрямованих на «запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни» в умовах воєнного стану. Зміни у системі валютного регулювання проаналізували у ЮФ Asters.

10 травня 2022 року набула чинності постанова правління Національного банку України від 9 травня 2022 року № 96. Нею внесено зміни до постанови НБУ від 24.02.2022 № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» щодо таких питань.

Інвестиційна діяльність

Зміни насамперед торкнулися роботи іноземних інвесторів, яким дозволили переказувати за кордон кошти, які:

будуть отримані після 1 квітня 2023 року

у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення.

Натомість діяльність українських інвесторів за кордоном зазнала обмежень. Було запроваджено тимчасову заборону на розрахунки за кордоном з метою:

  • купівлі цінних паперів, акцій, облігацій,
  • сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками.

Водночас не обмежується використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Також громадянам дозволено продавати банківські метали з фізичним постачанням або без фізичного постачання банкам.

Міжбанківський валютний ринок

НБУ припинив проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро та проводитиме такі операції виключно в доларах США. Таку можливість запровадили на початку березня 2022 року.

Додатково обмежили коло банків, які зможуть брати участь у таких торгах:

  • встановлено, що банк матиме змогу проводити операції з НБУ, якщо упродовж 10 календарних днів, що передують дню звернення до НБУ, він жодного разу не порушував ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції.

Технічні корективи

Внесено корективи, що, ймовірно, покликані врегулювати недоліки запроваджених раніше обмежень, а саме:

  • прямо визначено право здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів, а також перекази фізичними особами – нерезидентами сум, отриманих у разі загибелі військовослужбовця;
  • відкориговано окремі питання здійснення розрахунків за зовнішньоекономічними угодами;
  • внесено технічні правки до процедури надання НБУ окремих дозволів на здійснення переказу коштів за кордон;
  • розблоковано можливість здійснення окремих видаткових операцій з рахунків резидентів рф та рб та осіб, бенефіціари яких є резидентами цих країн, та запроваджено можливість здійснення видаткових операцій з таких рахунків за окремими дозволами НБУ.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA