Зеленський ветував закон, який дозволяє ставати суддею КСУ без складання депутатського мандата — PRAVO.UA Зеленський ветував закон, який дозволяє ставати суддею КСУ без складання депутатського мандата — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зеленський ветував закон, який дозволяє ставати суддею КСУ без складання депутатського мандата

Зеленський ветував закон, який дозволяє ставати суддею КСУ без складання депутатського мандата

  • 03.06.2021 16:35

Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» (законопроект № 4535), який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Документ спрямований на вдосконалення правового регулювання питань щодо інституту старост та утворення старостинських округів. Проте до другого читання з’явилась правка до Закону України “Про Конституційний Суд України“. Змінами виключається норма про неможливість призначення на посаду судді КСУ особи, яка на день призначення:

  • є членом або обіймає посаду в політичній партії, іншій організації, яка має політичні цілі або бере участь у політичній діяльності;
  • є обраною на виборну посаду в органі державної влади чи органі місцевого самоврядування, має представницький мандат;
  • бере участь в організації або фінансуванні політичної агітації чи іншої політичної діяльності.

В Офісі Президента вказують, що виключення цих положень створює підґрунтя для довільного трактування того, чи відповідає той чи інший кандидат на посаду судді КСУ вказаним вимогам.

Водночас політична нейтральність – це складова частина незалежності суддів, яка є невіддільним елементом закріпленого Конституцією України принципу верховенства права (частина 1 статті 8 Основного Закону). Отже, такі зміни до законодавства порушують Конституцію і принцип незалежності діяльності КСУ.

Враховуючи це, В. Зеленський пропонує парламенту виключити із Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» пункт про внесення змін до Закону «Про Конституційний Суд України».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA