Генеральный партнер 2021 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Пресс-релизы » Зеленський вказав суддям КСУ на законність «зелених» тарифів - УАВЕ

Зеленський вказав суддям КСУ на законність «зелених» тарифів — УАВЕ

  • 21.12.2020 16:13

Президент України Володимир Зеленський вказав суддям Конституційного Суду України на законність дії «зелених» тарифів в Україні та відсутність будь-яких чинників для визнання їх нібито неконституційними.
Про це свідчить лист Офісу Президента, який опублікувала Українська асоціація відновлюваної енергетики на своїй сторінці у Facebook.
«Глава держави, зокрема, зазначає, що оспорювані положення названих законів України визначають засади встановлення «зеленого» тарифу з метою стимулювання розвитку альтернативних джерел енергії, та наголошує, що розвиток альтернативної енергетики, зокрема шляхом його економічного стимулювання, є питанням енергетичної безпеки», — повідомляє ОП.
«На підставі аналізу положень Конституції України та юридичних позицій Конституційного Суду України в позиції Президента зроблено висновок, що підстав для визнання «зеленого» тарифу таким, що не відповідає Конституції України, немає», — підкреслюють в асоціації.
Також повідомляється, що лист із позицією Президента стосовно конституційного подання 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Законів України «Про альтернативні джерела енергії» та «Про ринок електричної енергії», якими запроваджено механізм стимулювання розвитку зеленої енергетики, було надіслано до Конституційного Суду України.

Нагадаємо, КСУ 17 грудня ухвалив рішення про розгляд справи «зелених» тарифів у закритому режимі. На думку керуючого партнера юридичної компанії Arzinger, адвоката Тімура Бондарєва, Суд не залучив повноцінно сторони до справи та не приділив належної уваги позиції інвесторів, яку завчасно було надано Суду.

Як повідомлялося, в серпні 2020 року за позовом 47 народних депутатів, що входять в орбіту впливу олігарха Ігоря Коломойського, Конституційний Суд відкрив провадження у справі про конституційність закону про «зелені» тарифи.
Роком раніше олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю «Цензор.нет» повідомив, що обмірковує можливість подання запиту до Конституційного Суду про конституційність виплати «зелених» тарифів на енергію з альтернативних джерел.
На думку співзасновника асоціації відновлюваної енергетики України Ігоря Тинного, народні депутати, дії яких пов’язані з інтересами бізнесменів Ігоря Коломойського і Віктора Пінчука, створюють тиск на виробників зеленої електроенергії, щоб погіршити інвесторам умови ведення бізнесу і полегшити можливість рейдерського захоплення цих підприємств.
На думку доктора юридичних наук, професора Ужгородського національного університету, радника Голови Конституційного Суду України (2008—2010) Михайла Савчина, парламент України мав повноваження на введення «зелених» тарифів, які зараз намагаються оскаржити в Конституційному Суді.
Як зазначає юридичний радник компанії Arzinger Ярослав Чекер, жодна країна в світі не ставить під сумнів законність «зелених» тарифів, визнання їх неконституційними в Україні стане катастрофою для інвестиційного іміджу країни.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 комментариев
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Как вы оцениваете перспективы дальнейшего развития института суда присяжных в Украине?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: