Зазначення судом датою ухвалення судового рішення дати складення повного судового рішення не є порушенням прав сторін — об’єднана палата КЦС ВС — PRAVO.UA Зазначення судом датою ухвалення судового рішення дати складення повного судового рішення не є порушенням прав сторін — об’єднана палата КЦС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зазначення судом датою ухвалення судового рішення дати складення повного судового рішення не є порушенням прав сторін — об’єднана палата КЦС ВС

Зазначення судом датою ухвалення судового рішення дати складення повного судового рішення не є порушенням прав сторін — об’єднана палата КЦС ВС

  • 04.10.2022 15:46
  • Якщо суд, який розглядав справу за відсутності сторін, вказав датою ухвалення рішення у справі день, коли було складено повний текст рішення, то це не є порушенням прав сторін.
  • В такому разі сторони не можуть вказувати на порушення своїх прав унаслідок неповідомлення їх про судове засідання.

На це вказала об’єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у постанові від 5 вересня 2022 року у справі № 1519/2-5034/11.

Обставини справи

Апеляційний суд розглянув справу за відсутності сторін, які були належним чином повідомлені про дату судового засідання на 25 листопада 2020 року. Постанова апеляційного суду датована 3 грудня 2020 року, в якій суд вказав, що в цей день складено повний текст судового рішення.

У касаційні скарзі відповідач у справі серед іншого вказала, що її та її представників не повідомлено про час та місце судового засідання, призначеного саме на 3 грудня 2020 року.

Колегія суддів КЦС ВС передала справу на розгляд об’єднаної палати, оскільки вважала, що необхідно відступити від правового висновку зробленого в постанові КЦС ВС від 14 липня 2021 року у справі № 496/1332/18 щодо обґрунтованості зазначення як дати судового рішення не дати судового засідання, на яке викликались учасники справи, а дати виготовлення повного тексту судового рішення. При цьому зазначає, що слід вказати, що частина 5 статті 268 ЦПК України в цьому випадку не підлягає застосуванню.

На переконання колегії суддів, оскільки судове засідання 25 листопада 2020 року проводилось без учасників справи, то частина 5 статті 268 ЦПК України застосуванню не підлягала, а датою судового рішення не повинна бути дата складення повного судового рішення (3 грудня 2020 року).

Висновки ВС

Об’єднана палата КЦС ВС звернула увагу на те, що слід розмежовувати порядок проголошення судового рішення (скороченого або повного) у разі явки учасників справи у судове засідання та складання повного судового рішення за відсутності учасників справи.

ВС вказав, що з урахуванням розумності положення частини 5 статті 268 ЦПК України слід розуміти таким чином:

  • у разі ухвалення судового рішення за відсутності учасників справи суд повинен зазначати датою ухвалення ту дату, на яку було призначено розгляд справи, та вказувати у резолютивній частині дату складення повного судового рішення;
  • проте у разі зазначення судом датою ухвалення судового рішення дати складення повного судового рішення, внаслідок чого дата судового засідання та дата ухвалення судового рішення не збігатимуться, це не є порушенням прав сторін.

Тож об’єднана палата КЦС ВС визнала такими, що не заслуговують на увагу, аргументи заявника про розгляд судом справи за відсутності учасників, належним чином не повідомлених про дату, час і місце судового засідання.

Також читайте: Судовій системі додатково необхідні 21,6 млрд грн — Комітет з питань правової політики подав пропозиції до проєкту держбюджету України на 2023 рік

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA