Законодавець усунув колізію щодо посвідчення повноважень адвоката у виконавчому провадженні – НААУ — PRAVO.UA Законодавець усунув колізію щодо посвідчення повноважень адвоката у виконавчому провадженні – НААУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Законодавець усунув колізію щодо посвідчення повноважень адвоката у виконавчому провадженні – НААУ

Законодавець усунув колізію щодо посвідчення повноважень адвоката у виконавчому провадженні – НААУ

  • 03.08.2023 14:42

3 серпня  ц.р. набрав чинності Закон від 10.04.2023 № 3022-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги». Ним були внесені зміни і до ст. 16 Закону «Про виконавче провадження», яка визначає правила представництва сторін у виконавчому провадженні. Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

За загальним правилом повноваження адвоката як представника посвідчуються, зокрема, ордером. І донедавна до ордеру обов’язково мав додаватися витяг із договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих дій як представника сторони виконавчого провадження. Витяг мав засвідчуватися підписами сторін договору.

НААУ неодноразово порушувала перед Міністерством юстиції (регулятором діяльності органів виконавчої служби) питання про те, що ця норма ч. 4 ст. 16 Закону “Про виконавче провадження” не узгоджується із положеннями Закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, згідно з якими ордер є достатнім підтвердженням повноважень адвоката на представництво клієнта.

Так, ст. 24 Закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, встановлюючи вимоги до адвокатського запиту, вимагає додавати до нього посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги. Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється. Але, отримуючи адвокатський запит, оформлений відповідно до цих вимог, виконавці донедавна відмовляли у його задоволенні на підставі невідповідності вимог Закону “Про виконавче провадження”.

Від сьогодні, згідно з оновленою редакцією абз. 2 ч. 4 ст. 16 цього закону, повноваження адвоката як представника підтверджуються одним із таких документів:

1) довіреністю;

2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;

3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA