Захист українців за кордоном — урядовці та народні депутати обговорили план дій — PRAVO.UA Захист українців за кордоном — урядовці та народні депутати обговорили план дій — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Захист українців за кордоном — урядовці та народні депутати обговорили план дій

Захист українців за кордоном — урядовці та народні депутати обговорили план дій

  • 05.08.2022 11:54

Відбулось 5-те засідання робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав – членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи. Засідання відбулося під співголовуванням віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та міністра соціальної політики Оксани Жолнович. Участь у засіданні також взяли представники центральних органів виконавчої влади та народні депутати.

Учасники обговорили проблеми, з якими зіштовхуються українські біженці за кордоном:

  • визнання українських цифрових документів країнами – членами ЄС;
  • забезпечення українських громадян документами, необхідними для законного перебування в країнах – членах ЄС, а також для повернення до України, та інше.

Ольга Стефанішина поінформувала учасників про результати своєї зустрічі з комісаром ЄС із внутрішніх справ Ілвою Йоганссон. Вона наголосила, що система тимчасового захисту для українців, яка сьогодні діє в ЄС, буде працювати до весни 2024 року.

«Громадяни України можуть повертатися до України та назад на територію Євросоюзу. Але у випадку довгострокового повернення громадяни мають зніматись з реєстрації в ЄС та наново перереєстровуватись у разі повернення», — сказала Ольга Стефанішина та наголосила на важливості додаткової комунікації щодо безпекових умов в Україні під час повернення громадян на батьківщину.

Зі свого боку, народні депутати представили аналіз за результатами їхніх моніторингових візитів до країн Європи. Як зазначається у представленому звіті, найбільш поширеними проблемами, з якими звертаються громадяни України до дипломатичних представництв та консульських установ, є:

  • відновлення втрачених документів,
  • оформлення документів на повернення в Україну,
  • продовження дії закордонного паспорта,
  • вписування дітей у паспорт,
  • питання нотаріальних довіреностей.

Міністр соціальної політики розповіла про роботу над підготовкою законодавства щодо вирішення питання визнання за кордоном опікунства українськими громадянами над дітьми.

Під час засідання представники Міністерства цифрових трансформацій поінформували про продовження діалогу з країнами ЄС щодо транскордонного визнання електронних документів України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA